Patlaban tiek pārdotas Baldones sanatorijas ēkas un nekustamais īpašums, liecina Arco Real Estate informācija.
Pārdošanai piedāvātais īpašums sastāv no zemes gabala ar parku 5,9 hektāri un uz tā esošam vēsturiskām ēkām: ārstniecības korpusa ēka, balneoloģiskās nodaļas ēka, ēdnīcas ēka, transformatoru stacijas ēka, sanatorijas guļamkorpusa ēka un kluba ēka.
Kopējā pārdošanas cena ir 300 tūkstoši eiro.
Db.lv jau rakstīja, ka atšķirībā no savas bēdumāsas Ķemeros Baldones sanatorija nav apvīta vērienīgiem skandāliem, taču ir krietni bēdīgākā stāvoklī un prasītu daudzu miljonu latu ieguldījumus.
Plānus šo kūrortu attīstīt gada sākumā vērtējusi Saeimas Pieprasījumu komisija un secinājusi, ka Baldones sanatorijai ir jāatdzimst un šajā procesā jāpiedalās arī valstij. Tūrisma nozares eksperti laikrakstam atzinuši, ka šobrīd par 300 000 eiro novērtētās sanatorijas atdzīvināšana būtu tālredzīgs solis, jo tūristu interese par kūrortiem un veselības tūrismu pieaug.
1995. gadā sanatoriju ar teju 190 000 latu parādiem par vienu latu privatizēja Vanda Gurčiene, kura, pēc Valsts kontroles atzinuma, nav īstenojusi sanatorijas atjaunošanu, bet, gluži pretēji, izpārdevusi sanatorijas mantu.
Savu atdzimšanu sanatorija gandrīz piedzīvoja «treknajos» gados, kad to iegādājās SIA Baldones parks, plānojot ieguldīt 12 miljonus latu. Tomēr vērienīgos plānus izjaukusi ekonomiskā krīze, tāpēc komplekss nonācis kreditora DNB bankas rokās.