Nesagaidījis banku atsaucību, lai pabeigtu un pilnveidotu izklaides parku «Avārijas brigāde» (ABpark), tā idejas autors Mārtiņš Brezauckis apsver iespēju izsludināt publisku investīciju piesaisti, tādejādi dodot iespēju jebkuram ar brīvu kapitālu to ieguldīt parka projektā.
Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!
Mārtiņam ir pilna galva ideju, kā izvērst savu darbību atpūtas biznesā. Par jau paveikto viņš jūtas gandarīts, kritiku pieņem zināšanai un uzskata, ka ar «Avārijas Brigādi» trāpījis kā naglai uz galvas.
Fragments no intervijas, kas šodien publicēta laikrakstā Dienas Bizness:
Ir skaidrs, ka pelnāt, pārdodot ieejas biļetes. Kas vēl ienes naudu?
Bez ieejas biļetēm tā vēl ir ēdināšana un suvenīru, rotaļlietu tirdzniecība.
Cik ilgā laikā plānota investīciju atpelnīšanās?
Viss ir atkarīgs no tā, cik apjomīgas investīcijas tiek ieguldītas. Pakārtoti tam aug parka spēja piesaistīt ārzemju tūristus. Pēc šā brīža plāna tie ir seši līdz septiņi gadi.
Patlaban, atkarībā no pārrunu rezultātiem ar bankām, diezgan nopietni apsveru iespēju par publisku investīciju piesaisti, tādejādi dodot iespēju jebkuram ar brīvu kapitālu to ieguldīt uz laiku parka projektā un nopelnīt sev procentus. Skatoties uz to, kādus procentus šobrīd piedāvā bankas saviem noguldītājiem, šī ideja varētu ieinteresēt ne vienu vien potenciālu ieguldītāju. Šī ideja radās vēl pirms parka atvēršanas, bet tad vēl nebija, ko atrādīt kā paveiktos darbus. Šobrīd, kad to ir iespējams izdarīt, kā arī parādīt, ko tieši ir plānots darīt tālāk, tas ir daudz reālāk.
Sezonas sākumā izsludinājāt parka darbinieku vakances, kurās atalgojums tika minēts līdz 600 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kā veicās ar darbinieku piesaisti?
Es teiktu, ka ļoti labi. Darbinieki pieteicās aktīvi un ātri izveidojām labu komandu, kas praktiski nav mainījusies. Mainīgi ir tikai NVA programmā nodarbinātie skolnieki, kas veido nelielu daļu no darbiniekiem un mainās katru mēnesi. Cilvēkiem patīk darbs svaigā gaisā, tas, ka tiek nodrošināts transports uz darbu un atpakaļ, kā arī stabilas, laikā izmaksātas algas un visi nodokļi no tām. Piedevām visi var ar savām ģimenēm izklaidēties parkā bez maksas. Kopumā tas viss motivē darbiniekus, un regulāri saņemam komplimentus par atsaucīgiem un smaidīgiem darbiniekiem.
Kādēļ parka izveide iekavējās?
Īstenībā viss notika tieši laikā. Pagājušajā gadā publiski kā atvēršanās laiku minējām pavasari un aprīli, bet 2017. gadā jau nolikām konkrētu datumu – 22. maiju skolēnu grupām, agrāk vienkārši nebūtu bijis reāli laika apstākļu dēļ. Un tad arī atvērāmies. Daudzi neticēja, ka to paveiksim, bet mūsu sadarbības partneri pašaizliedzīgi strādāja vaiga sviedros, kā arī fināla stadijā jau pieslēdzās mūsu pašu jaunie darbinieki. Tā bija īsta kolektīva saliedēšanās ,un varu lepni teikt, ka lielākā daļa darbinieku ir paši pielikuši savu roku pie parka veidošanas.
Ņemot vērā to, ka pirmajās divās nedēļās parks bija burtiski diezgan melns, jo zālīte tikai auga pēc svaigi veiktajiem zemes darbiem, par to saņēmām kritiku. Tas gan nebūt netraucēja bērniem izklaidēties atrakcijās.
Visu interviju Kā naglai uz galvas lasiet 25. augusta laikrakstā Dienas Bizness.