Jaunākais izdevums

Oficiāli atklātas Satversmes aizsardzības biroja (SAB) jaunās dienesta telpas, informē SAB.

Tā kā līdzšinējie SAB darba apstākļi, tai skaitā struktūrvienību izvietojums, radīja aizvien lielākus izaicinājumus NATO un ES drošības standartu nodrošināšanai, lai realizētu SAB funkciju pilnvērtīgu izpildi, SAB vajadzībām tika atjaunota ēka, kas atrodas Brasas apkaimē. Celtne un tai piegulošā teritorija ir agrākā Kara hospitāļa ēku kompleksa daļa. Šis komplekss ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis "Slimnīcas ēka un parks", kur vēstures liecības saglabātas, apvienojot tās ar dienestam atbilstošām drošības prasībām.

"Lai šeit dienējušie kara ārsti, kas savulaik sargāja un atjaunoja ievainoto karavīru veselību, kalpo kā piemērs Satversmes aizsardzības biroja amatpersonām, pildot savus dienesta pienākumus un sargājot Latvijas valsti, tās neatkarību un drošību," atklājot jaunās dienesta telpas, uzsvēra SAB direktors Egils Zviedris.

Šīs ēkas restaurācijas un rekonstrukcijas projektu SAB vajadzībām izstrādāja 2017.gadā. Darbi tika uzsākti 2020.gada rudenī. Pirms būvdarbu uzsākšanas ēka netika ekspluatēta un kopš 2012.gada tā bija stāvējusi tukša. Ņemot vērā ēkas konstrukciju kritisko stāvokli, tika veikti apjomīgi demontāžas darbi, ēkā izbūvējot jaunus stāvu pārsegumus, jumta konstrukcijas un jumtu, logus un durvis, kā arī ierīkojot jaunas komunikācijas.

Īpaša liecība par to, ka ēkā kādreiz atradusies kara slimnīca, ir telpās izvietoto zāļu nosaukumi. Zālēm doti to septiņu ievērojamo kara slimnīcas ārstu, - pulkvežu un ģenerāļu, vārdi, kuri vadīja šo medicīnas kompleksu no 1919. līdz 1940.gadam. Zāļu nosaukumi turpinās atgādināt par par Latvijas armijas virsnieku un šīs vietas nozīmi Latvijas vēsturē.

SAB juridiskā adrese ir Straumes iela, Rīgā, bet apmeklētājiem un kurjeriem iekļūšanai SAB teritorijā jāizmanto ieeja no Upes ielas puses. SAB dienesta telpas, atbilstoši darbības specifikai, nav publiski pieejamas. Vienīgās telpas, kurās pieļaujama apmeklētāju iekļūšana, ir atsevišķas sanāksmju zāles un interviju telpas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

DelfinGroup un ViziaFinance Satversmes tiesā apstrīd normu par 20% UIN piemaksu

Db.lv,19.06.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizstāvot savu investoru un akcionāru intereses, AS DelfinGroup un SIA ViziaFinance Satversmes tiesā (ST) apstrīdējuši pienākumu nebanku kreditētājiem no šī gada 1. janvāra papildu Uzņēmumu ienākuma nodoklim (UIN) maksāt UIN piemaksu 20% apmērā no iepriekšējā gada peļņas.

Uzņēmumi norāda, ka patērētāju kreditētājiem ir uzlikts nepamatots nodokļu slogs, tos kļūdaini pielīdzinot banku sektoram, lai arī abu segmentu darbības struktūras ir atšķirīgas un nesalīdzināmas. Ja bankas no palielinātas kredītu procentu likmes var gūt peļņu, nebanku kreditētājiem pašiem tas nozīmē dārgāku piesaistīto finansējumu, tāpēc uz nebanku kreditētājiem attiecinātais nodoklis par it kā gūtu virspeļņu pēc būtības ir absurda prasība. Vēl jo vairāk, arī piemaksas aprēķina kārtība nav samērīga un apliek ar nodokli to darbību, kas nav saistīta ar patērētāju kreditēšanu.

Satversmes tiesa ierosināja lietu par Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma vairāku pantu neatbilstību Satversmes 91. panta pirmajam teikumam un 105. panta pirmajam un trešajam teikumam, kas ietver tiesības uz vienlīdzību, kā arī īpašuma tiesību aizsardzību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības Tiesas Ģenerāladvokāta Prīta Pikamēes (PRIIT PIKAMÄE) secinājumi lietās C-767/22, C-49/23 un C-161/23 pēc Latvijas Republikas Satversmes tiesas (ST) lūguma sniegt prejudiciālu nolēmumu iezīmē jaunu pavērsienu procesos par noziedzīgu iegūtu mantu.

Eiropas Savienības Tiesā (EST) tiek skatīts ST lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu apvienotajās lietās C-767/22, C-49/23 un C-161/23, kam ir nozīme ST lietvedībā esošo lietu izskatīšanā un saistīti ar procesu par noziedzīgi iegūtu mantu.2024.gada 11.jūlijā šajās lietās tika sniegti Ģenerāladvokāta secinājumi, atbilstoši kuriem Eiropas Savienības normām nav pretrunā valsts tiesiskais regulējums, ar kuru ieviesta noziedzīgi iegūtas vai ar noziedzīgu nodarījumu saistītas mantas konfiskācija bez iepriekšēja notiesājoša sprieduma, ja šis konfiskācijas process ir uzsākts tāda kriminālprocesa ietvaros, kur tiek pierādīta noziedzīga nodarījuma iespējamā izdarītāja, kura mantai ir uzlikts arests, vaina un konfiskācijas process tiek vests paralēli ar pašu kriminālprocesu.

Komentāri

Pievienot komentāru