Jūrmalas dome nodod publiskai apspriešanai Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu pirmo redakciju. Grozījumi lielākoties nav samazinājuši vai pasliktinājuši īpašumu attīstības iespējas.
Sabiedriskās apspriešanas laikā dokumenta izveidotāji uzklausīs iedzīvotāju, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju priekšlikumus, kā arī saņems vairāku institūciju atzinumus. Grozījumu izstrādes laikā tika saņemti 193 iesniegumi, no tiem 65 tika atbalstīti, 21 – daļēji atbalstīts, bet 89 – noraidīti.
Spēkā esošais Jūrmalas teritorijas plānojums 12 gadiem tika apstiprināts 2012. gada 11. oktobrī. Darba grupas uzdevums – izvērtēt tā atbilstību 2013. gada 30. aprīlī pieņemtajiem Ministru kabineta Vispārīgajiem teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumiem, Jūrmalas pilsētas attīstības programmā 2014.–2020. gadam noteiktajiem mērķiem un prioritātēm, pilsētas attīstības stratēģijai 2010.–2030. gadam, kā arī aktuālajām normatīvo aktu prasībām. Izstrādājot grozījumus, ir iespēja izvērtēt arī citus priekšlikumus izmaiņām teritorijas plānojumā.
Šoreiz darba grupā nebija nevienas sabiedriskās organizācijas pārstāvju, tikai plānošanas speciālisti. Uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvis Jānis Drulle atzīst, ka jaunajā darba grupā uzņēmēji nav aicināti. Viņš pats sekojis procesiem virspusēji un prognozē, ka uzņēmēji šim dokumentam un tā izstrādei vairāk pievērsīsies septembrī.
«Visiem būs jāpierod pie jauniem terminiem un jauna krāsojuma kartēs, kas atbilst MK noteikumiem. Nav vairs nosaukuma «kūrorta teritorija», bet gan «publiskās apbūves teritorijas», nav «dabas pamatnes», bet gan «dabas un apstādījumu teritorijas», «teritorijas attīstībai» aizstātas ar «ražošanas teritorijas». Iesaku katram zemes īpašniekam painteresēties par sava zemesgabala atbilstību plāniem. Nevienam speciāli neesam pasliktinājuši īpašuma attīstības iespējas, tomēr dažādas kļūdas var gadīties, ko solām uzreiz izlabot,» saka Jūrmalas domes pilsētplānošanas nodaļas vadītāja Vita Zvejniece.
Kūrorta un tūrisma jomas attīstībai paplašinātas teritorijas ar kurortoloģiju saistītu veselības centru attīstībai Buļļuciemā un Dzintaros, noteikta teritorija Dubultos starptautiska mēroga kūrorta objektu attīstībai. «Investoram, kurš vēlas būvēt modernu klīniku, kurā būs arī rehabilitācijas iespējas, ir piedāvāti pašvaldībai piederoši zemesgabali Buļļuciemā vai Dzintaros,» stāsta V. Zvejniece. Buļļuciemā tās ir dabas un apstādījumu teritorijas, bet Dzintaros – līdzās Neirožu klīnikai. Atkārtoti paredzēts pašvaldībai piederošo zemesgabalu Dubulti 0102 starp Kļavu un Ogres ielām kāpās piedāvāt investoriem piecstāvu kūrorta viesnīcas būvei. Darba grupas atbalstu guvis sanatorijas Jantarnij bereg īpašnieku iesniegtais priekšlikums kūrorta parka ar īpašiem nosacījumiem izveidei sanatorijai līdzās esošajās teritorijās Jaunķemeros (34 ha). Līdzīgu parku plānots izveidot arī Ķemeros pie ūdenstorņa (18,6 ha) «Īpašie nosacījumi nozīmē intensīvāku izmantošanu – gājēju celiņi, trenažieri, kāju baseini un tamlīdzīgi,» skaidro speciāliste.
Visu rakstu lasiet otrdienas, 1.septembra, laikrakstā Dienas Bizness!