Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ārgalis, kurš pagājušajā gadā aktualizēja cīņu ar materiālo vērtību bojāšanu ar grafiti un citiem zīmējumiem, ir neapmierināts ar Rīgas pašvaldības policijas veikumu šajā jomā.
„Pašvaldības policija ziņo, ka pusgada laikā viņi ir notvēruši veselus 33 grafiti zīmētājus. Manuprāt, tas liecina par policijas nespēju un arī nevēlēšanos kārtīgi strādāt. Vienkārši novērojumi par to, cik krāsu baloniņu ikdienā tiek pirkti veikalos un arī mūsu pilsētas ēku un citu objektu joprojām apzīmētās, „sacūkotās” sienas liecina par to, ka graffiti zīmētāju ir krietni vairāk un viņu dēļ namīpašnieki un pašvaldība turpina ciest ievērojamus zaudējumus,” norāda A. Ārgalis.
„Pašvaldības policijai no pilsētas budžeta tiek piešķirti milzīgi līdzekļi un šai iestādei būtu jārūpējas, lai pasargātu pašvaldību un tās iedzīvotājus no vandāļu izdarībām,” viņš turpina.
Pēdējā laikā pašvaldības policijas darbība, vai, drīzāk, bezdarbība, arvien pieaug. Par to liecina gan neveiksmīgā cīņā ar sienu bojātājiem, gan ne visai loģiskā vienošanās par Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumu neievērošanu un sēdēšanu centra parku zālienā, gan arī nesenais incidents ar britu tūristiem, kurš pierāda policijas bezspēcību, saka domes priekšsēdētāja vietnieks.
„Pašvaldības policija atrodas tiešā Rīgas domes priekšsēdētāja pakļautībā. Viņa vietā es būtu stingrāk sekojis policijas darbībai un pieprasījis nevis formālu atskaitīšanos domes prezidija sēdēs, bet reālus rezultātus. Pagājušajā gadā mēs aprēķinājām, ka, lai labotu sienu apzīmētāju „gleznojumus”, pašvaldībai būtu jātērē 200 000 latu. Domāju, pilsētai nebūtu jāfinansē gan pašvaldības policijas bezdarbība, gan šīs bezdarbības seku likvidācija. Arī ārzemnieku visatļautības iegrožošana ir tikai mūsu policijas un pilsētas vadītāja nostājas jautājums. Ja paši policisti nemāk rūpēties par rīdzinieku drošību, tad domes priekšsēdētājam būtu jādod tāds uzdevums un jāpanāk, ka tiek cienītas rīdzinieku intereses,” uzskata A. Ārgalis.