Kad uzņēmuma amatpersonu vidū parādās jurista Edgara Kareļa vārds, tas ir signāls par nopietnām problēmām biznesā, piektdien vēsta žurnāls Lietišķā Diena/Dienas Bizness.
E. Karelis ir autors plašu publicitāti ieguvušām pārmaiņām Tukuma gaļas pārstrādes sabiedrībā, rapšu pārstrādes a/s Baltic Holding Company BHC, Andra Griģa biznesā. Tagad viņa dienaskārtībā ir iekļauts arī grūtībās nonākušais Gunāra Ķirsona ēdināšanas uzņēmumu tīkls Lido.
Pats E. Karelis sevi dēvējot par krīzes menedžeri un uzskatot, ka ar problēmām uzņēmējdarbībā ir tāpat kā ar slimību - jo ātrāk tu apmeklē ārstu, jo lielākas cerības izglābties.
Atbildot uz jautājumu: «Cik liela Latvijas tautsaimniecības daļa, jūsuprāt, ir zem banku Damokla zobena?», jurists stāsta: «Domāju, ka vismaz 50% no uzņēmumu aktīviem Latvijā ir apķīlāti. Patstāvīgi varbūt dzīvo tie uzņēmumi, kuriem ir stabils eksporta apgrozījums. Pārējiem viss notiek uz kredīta. Vairums uzņēmumu ir ar ierobežotu maksātspēju, jo krīze ir, to nevar noliegt. Tālāk viss atkarīgs no bankas rīcības - vai ir likvidācija, izsole, vai arī turpinās ražošana. Protams, katras bankas akcionāriem ir atšķirīgi uzstādījumi, kā jāapietas ar parādniekiem.»
Viņš arī stāsta: «Nekustamo īpašumu bizness bija kā spēle kazino. Kāds ir spējis laikā aiziet un tagad ir ļoti laimīgs. Bet lielākā daļa cilvēku to nespēja. Arī fizisko personu maksātnespējas procesi lielākoties ir saistīti ar šo biznesu. Ja salīdzinām divus uzņēmējus, kurus parasti piemin kopā - Andri Griģi un Ivaru Kesenfeldu, tad Griģim vismaz vēl ir ražošana, kas ir kaut kāds pamats cerībām. Jo zaudējumi radās no nekustamo īpašumu attīstības projektiem. Jāuzsver, ka abiem Liepājas uzņēmējiem tie nebija tīri spekulatīvi projekti un bizness cieta neveiksmi ne jau tāpēc, ka kāds nespēja plānot.»