2011. gads ir kļuvis par vienu no ievērojamākajiem gadiem visā mobilajām ierīcēm domāto ļaunprogrammatūru pastāvēšanas vēsturē. Šajā laikā Kaspersky Lab eksperti ir reģistrējuši mobilajām platformām paredzēto kaitīgo programmatūru skaita sprādzienveida pieaugumu. Pašlaik Android domāto kaitīgo programmatūru skaits veido 59% no kopējā mobilo ierīču ļaunprogrammatūru daudzuma.
Ar aptuveni 30% īpatsvaru tam seko inficēšanas skaita ziņā vadošās pozīcijas zaudējusī platforma J2ME. Lai gan Symbian apdraudējumi tiek izstrādāti jau vairākus gadus, to daudzums veido 8%. Pārējās platformas, tostarp Windows Mobile, vīrusu rakstītājus interesē ievērojami mazāk – tām ir paredzēti aptuveni 3% no kaitnieku kopējā daudzuma.
«Nav nekādu šaubu, ka mēs stāvam uz pamatīgu Android pārvaldīto mobilo ierīču vīrusu epidēmiju sliekšņa,» brīdina Kaspersky Lab vadošais antivīrusu eksperts Deniss Masļeņņikovs.
Pirmie Android domātie trojieši parādījās 2010. gada augustā, bet šā gada jūlijā Kaspersky Lab eksperti konstatēja vairāk nekā dubultu Android domāto kaitīgo programmatūru skaitlisko pārākumu salīdzinājumā ar J2ME. 2011. gada trešajā ceturksnī kļuva skaidrs, ka vīrusu rakstītāji nepārprotami ir izdarījuši savu izvēli par labu «zaļajam robotam». Android domāto kaitīgo programmatūru daudzums ir pieaudzis vairāk nekā simt reižu, un tagad to ir pāri par 2500.
Atbilstoši Gartner datiem, Android operētājsistēmas pārvaldītie viedtālruņi aizņem 52,3% tirgus.