Atgriešanās pie markas būtu bezatbildīgs lēmums, kas Vācijā izraisītu ekonomisku katastrofu un dziļu depresiju, uzskata apdrošināšanas kompānijas Allianz Group izpilddirektors Mihaels Diekmans (Michael Diekmann).
«Atgriešanās pie Vācijas markas būtu bezatbildīgi, tāpēc mums jāpārtrauc spēlēties ar šo ideju,» sarunā ar laikrakstu Welt am Sonntag atzina M. Diekmans. Viņš pastāstīja, ka Allianz aprēķinājusi sekas Vācijas aiziešanai no eirozonas un secinājusi – tas izraisītu dziļu ekonomikas depresiju, un valsts IKP četru piecu gadu laikā saruktu par trešo daļu.
Kā izeju no eirozonas krīzes M. Diekmans norādīja spēcīgas politiskās savienības izveidi, kurai kopīga būtu gan atbildība, gan arī finanses. Tāpat eirozonā jāveido noteikumu sistēma tam, kādā veidā valstis palīdz viena otrai.
«Tam, kurš palīdz kādai valstij, jābūt arī kontroles iespējām,» klāstīja Allianz vadītājs. M. Diekmans arī vēlētos redzēt lielāku Eiropas iedzīvotāju iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos. Tomēr «jautājums ir par to, kuru modeli mēs varam piemērot, lai pārliecinātu Eiropas iedzīvotājus,» norādīja Allianz izpilddirektors.
Saskaņā ar jaunākajiem sabiedriskās domas aptauju datiem, lielāku pilnvaru piešķiršanu Briselei atbalsta tikai 49% vāciešu, vēsta Reuters. Pret šādu soli negatīvi noskaņoti ir 44% vāciešu. Savukārt Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible izteicies, ka par ciešākas fiskālās un politiskās savienības izveidi valstī būtu jāorganizē referendums. Tas būtu pirmais referendums Vācijā kopš Otrā pasaules kara noslēguma.
Db.lv jau vēstīja, ka Somija drīzāk apsvērs izstāšanos no eirozonas nekā maksās citu valstu parādus, iepriekš pavēstījusi valsts finanšu ministre Juta Urpilainena.
«Somija ir apņēmusies būt par eirozonas dalībvalsti, un mēs uzskatām, ka eiro Somijai ir noderīgs,» intervijā laikrakstam Kauppalehti sacīja finanšu ministre. Tomēr viņa uzsvēra, ka Somija neturēsies pie eiro par katru cenu un valsts ir gatava visiem scenārijiem.
Somijas finanšu ministre akcentēja, ka viņas valsts ir viena no nedaudzajām Eiropas Savienībā, kurai joprojām ir AAA kredītreitings, un Helsinki nepiekritīs tādam modelim, kurā valstis ir kolektīvi atbildīgas par citu valstu parādiem un riskiem.