Valsts amatpersonām plānots aizliegt izmantot valsts resursus, piemēram, viņu rīcībā nodoto tehniku, kā arī personāla resursus, lai izplatītu informāciju par politiskajām partijām vai amatpersonām.
Šādu aizliegumu noteikšanu paredz Tieslietu ministrijā tapušās ētikas vadlīnijas amatpersonām, kuras iesaistījušās politiskajā darbībā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieks Alvis Vilks valdības komitejas sēdē, kurā tika apspriestas jaunās vadlīnijas, norādīja, ka līdz šim amatpersonas nereti izmantojušas, piemēram, valsts apmaksātus sakaru līdzekļus, lai organizētu politisko aģitāciju.
Vairāki ministri uzskata, ka Tieslietu ministrijas ieteikumi ir pārlieku strikti. Piemēram, satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (Tēvzemei un Brīvībai/LNNK) domā, ka piedāvātie ierobežojumi ir pretrunā ar Satversmi, kas nosaka, ka Latvija ir demokrātiska valsts, savukārt vides ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība) uzskata, ka, lai tos ievērotu, divus mēnešus pirms vēlēšanām valdībai darbs vienkārši jāpārtrauc, lai kādam nerastos aizdomas, ka ministri savu amatu izmanto politiskajā aģitācijā.
Vadlīnijas noteikt, ka politiskai amatpersonai jānošķir politiskā darbība no pārvaldes amata pienākumu izpildes, tāpēc politiskas amatpersonas nedrīkst no valsts pārvaldes budžeta līdzekļiem apmaksāto darba laiku izmantot partijas darbības, priekšvēlēšanu aģitācijas vai vēlēšanu kampaņas organizēšanai, kā arī pārvaldes amata pienākumu izpildes ietvaros publisku uzstāšanos apvienot ar politisko aģitāciju.
Priekšvēlēšanu laikā šādām amatpersonām būtu jāatturas arī no līdzdalības valsts pārvaldes rīkotos publiskos pasākumos un komentāru sniegšanas masu medijiem.
Tāpat amatpersonām plānots aizliegt izmantot savas pilnvaras, lai kaitētu politiskajiem konkurentiem, piemēram, liegt konkurentiem izvietot savas politiskās reklāmas.
Ņemot vērā ministru izteiktos iebildumus, Tieslietu ministrijai uzdots vadlīnijas vēl saskaņot ar nozaru ministrijām.