Pēc lauksaimniecības uzņēmuma A/S “Agrofirma Tērvete” pasūtījuma viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā “Baltijas Elektro Sabiedrība” SIA veic saules parka būvniecību Dobeles novada Tērvetē. Plānots, ka saules parks tiks nodots ekspluatācijā šī gada septembrī.
“Agrofirma Tērvete” valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks informē, ka saules parkā saražotā enerģija tiks izmantota gan uzņēmuma ražotnes vajadzībām, gan arī pārdošanai kopējā elektrības tīklā: "Elektroenerģijas un pārējo energoresursu ražošanas kompleksa darbība 2023.gadā ir pārejas posmā uz jauno darbības modeli, kurš pilnā apmērā funkcionēs 2024.gadā, palielinoties iespējai variēt ar energoresursu tirdzniecības, iegādes un pašpatēriņa funkcijām. Jau pērn uzņēmums paralēli lauksaimniecības produkcijai pārdevis 14,7 miljonus kilovatstundu elektrības, kā arī realizējis 11 660 megavatstundas siltuma. Līdz ar to jaunais saules parku projekts stiprinās uzņēmumu enerģētikas nišā".
Šī saules parka kopējā jauda būs 3 MW, kas ir pielīdzināma aptuveni 375 privātmāju pašpatēriņam, norāda “Baltijas Elektro Sabiedrība” valdes priekšsēdētājs Edgars Bergholcs. Tērvetē topošais parks ir viens no lielākajiem uzņēmuma projektiem, ko tas šobrīd attīsta šajā segmentā. Uzņēmums patreiz kopumā īsteno 15 saules parku projektus klientiem 60 miljonu eiro apmērā.
E.Bergholcs piebilst, ka “šobrīd saules parki ir viena no perspektīvākajām investīcijām uzņēmumu attīstībā, raugoties uz situācijas nenoteiktību ilgtermiņā. Daudzi no šo parku attīstītājiem apvieno divas funkcijas – pirmkārt, nodrošina elektroenerģiju pašpatēriņam, otrkārt, attīsta jaunu darbības nišu – enerģijas ražošanu pārdošanai. Šobrīd ikviens saules parku attīstītājs stiprina valsts enerģētisko neatkarību.”
Papildu saules parkam tiek uzstādīta attālinātā pārvaldes sistēma, kur var novērot saules parka darbību, izbūvēts žogs ar videonovērošanu, izbūvēts piebraucamais ceļš parka un arī lauka apkopšanai. Jauna prakse Latvijai ir, ka saules parka teritorija tiks izmantota kā ganību lauks aitām, kas nozīmē, ka teritorija kalpo ne tikai enerģijas ražošanai, bet arī lopkopībai.