SIA Forevers ražotās gaļas maizes sastāvā ir konstatēti 14 %, bet tējas desas sastāvā 3,2 % zirgu gaļas, liecina pēdējie no Genon laboratorijas Lielbritānijā saņemtie šī uzņēmuma ražotās produkcijas paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti.
Papildināta ar 4. un 5. rindkopu.
Tādējādi zirgu gaļa konstatēta kopumā trijos šī uzņēmuma ražotajos produktos – gaļas maizē, tējas desā un kupātos, kuru sastāvā konstatēti 4 % zirgu gaļas, informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Vēl četru produktu paraugos ir apstiprināta zirgu DNS klātbūtne, taču zirgu gaļa tajos nepārsniedz 1 % robežu. Laboratorisko izmeklējumu rezultāti vēlreiz apstiprina PVD aizdomas par to, ka SIA Forevers ražošanā ir izmantojis zirgu gaļu, par ko liecina arī pavadzīmes, ar kurām uzņēmumam piegādāta zirgu gaļa.
Kā jau informēts iepriekš, pēc tam, kad PVD, veicot pārbaudes uzņēmumā Forevers, atklāja, ka kautuve AIBI tam piegādājusi zirgu gaļu, taču šī izejviela nav norādīta ne ražojumu receptēs, ne produktu marķējumā, PVD valsts uzraudzības ietvaros paņēma 10 uzņēmuma ražotās produkcijas paraugus un nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai. Laboratorijā Vācijā visos nosūtītajos produktu paraugos tika konstatēta zirgu DNS klātbūtne, taču tie tika nosūtīti padziļinātai analīzei uz Lielbritāniju. Par konstatēto Pārtikas un veterinārais dienests ziņos Eiropas Komisijai, un jau tuvākajā laikā tiks lemts par soda piemērošanu SIA Forevers.
SIA Forevers pārstāvis, advokāts Jānis Davidovičs, savukārt Db.lv , uzrādot dokumentus, uzsvēra, ka Lielbritānijas labaratorijā testēšana veikta ar neakreditētu metodi, kas nozīmē, ka šīm analīzēm nevar uzticēties, tās nevar kalpot par pierādījumiem arī tiesā. Pēc viņā teiktā, arī zirga gaļas īpatsvara noteikšana izstrādājumos neiztur kritiku, proti, vairākās analīzēs uzrādīts nevis zirga gaļas īpatsvars produktā kopumā bet vien, salīzinot ar, piemēram, cūkgaļas daudzumu.
J. Davidovičam arī īsti nav skaidrs, kāpēc Lielbritānijā veiktas atkārtotas analīzes pēc tam, kad tās jau, turklāt ar akreditētu metodi, tika veiktas Vācijā. Saskaņā ar tām tika noteikts, ka produktos ir konstatēts zirga gaļas DNS, bet nebija uzrādīts, cik liels ir zirga gaļas īpatsvars. Pēc advokāta teiktā, īpatsvars, iespējams, arī netika prasīts, jo šādas analīzes tad maksātu krietni dārgāk.