Slovēnijas bankām, tostarp vienām no lielākajām valsts kredītiestādēm Nova Ljubljanska Banka un Nova Kreditna Banka, līdz jūlijam nepieciešama kapitāla «injekcija» gandrīz miljards eiro apmērā, aplēsusi valsts valdība.
«Mums vēl nav banku rekapitalizācijas galīgo izmaksu, tomēr saskaņā ar mūsu aplēsēm līdz 31. jūlijam būs nepieciešami 900 miljoni eiro,» Slovēnijas valdības izstrādāto ziņojumu citē Bloomberg. Tajā arī atzīts, ka bankām, iespējams, būs nepieciešamas pat lielākas summas, ja valsts ekonomika saskarsies ar grūtībām.
Tāpat Slovēnijas valdība apņēmusies pārdot arī daļu no valstij piederošajiem aktīviem. Valsts premjere Aļenka Bratušeka arī norādījusi, ka viņas valdība turpinās budžeta deficīta samazināšanas pasākumus.
Iepriekš gan starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch nāca klajā ar paziņojumu, ka Slovēnijas banku nozarei būs nepieciešami vismaz divi miljardi eiro.
Slovēnija 2007. gadā kļuva par pirmo postpadomju valsti, kas ieviesa eiro. Pēdējā laikā pieaugušas bažas, ka valstij nāksies sekot eirozonas parādu krīzes skarto valstu pēdās un lūgt starptautisko aizdevumu. Valdība, gan uzsver, ka ar ekonomiskajām problēmām tiks galā pati saviem spēkiem.
Jau vēstīts, ka Slovēniju par iespējamu smagu banku sistēmas krīzi, ja vien valsts valdība steidzīgi nerīkosies, lai to novērstu, brīdinājusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD).
«Slovēnijas ekonomiku nopietni iedragājis reformu trūkums un eirozonas parādu krīze,» norādījusi OECD, piebilstot, ka līdzšinējie valdības centieni banku sektora reformēšanai un valsts parādu kalnu samazināšanai ietekmējot tautsaimniecības izaugsmi. Slovēnijai nepieciešams steidzīgi rekapitalizēt dzīvotspējīgas bankas, bet šajā procesā daļu zaudējumu jāuzņemas subordinētā parāda un hibrīdu kapitāla instrumentu īpašniekiem, uzsvēra OECD.