ASV prezidents Baraks Obama vēl nav izlēmis, vai dot militārus triecienus Sīrijai, vienlaikus viņš arī brīdinājis Bašara Al Asada režīmu, ka tā darbībām būs «starptautiskas sekas».
Tāpat ASV amatpersonas nonākušas pie secinājuma, ka Sīrijas režīms veicis ķīmiskos uzbrukumus pret saviem pilsoņiem. B. Obama norādījis, ka nav ticams, ka uzbrukumus veikuši Sīrijas opozicionāri, kā to apgalvo valdošais režīms, jo to rīcībā nav nepieciešamo tehnoloģisko iespēju. Vienlaikus B. Obama uzsvēra, ka joprojām vēl nav izlēmis par militāru triecienu došanu Sīrijai, vēsta CNN.
Iepriekš Baltā nama amatpersonas norādīja, ka trieciens Bašara Al Asada militārajiem objektiem varētu sākties jau tuvāko dienu laikā, iespējams, pat ceturtdien. Pret Sīriju varētu tikt vērsti raķešu triecieni, kas ilgtu dažas dienas. Uzbrukumu mērķis nebūtu režīma krišana, bet piespiešana pārtraukt ķīmisko ieroču izmantošanu. Raķešu triecieni pret Sīriju varētu tikt vērsti no ASV un sabiedroto karaflotes kuģiem, kas atrodas Vidusjūrā.
B. Obama arī uzsvēra, ka Bašaram Al Asadam jāsaņem pietiekami stingrs signāls, lai viņa režīms saprastu, ka ķīmisko ieroču turpmāka pielietošana nav iespējama. «Mēs konsultējamies ar saviem sabiedrotajiem. Mēs konsultējamies ar starptautisko sabiedrību. Es neesmu ieinteresēts apjomīgā un neparedzamā konfliktā Sīrijā, bet mums ir jānodrošina situācija, ka valstis, kuras pārkāpj starptautiskās normas, tiek sauktas pie atbildības,» sacīja B. Obama.
Sīrijas valdības militāro spēku uzbrukums opozicionāriem, kurā tika pielietoti ķīmiskie ieroči, Damaskas apkaimē notika 21. augustā. Pret militārā spēka lietošanu Sīrijā iebilst Krievija, Ķīna un Irāna. Krievija brīdinājusi, ka militāras darbības reģionā var radīt «katastrofālas sekas». Savukārt Irāna paudusi, ka uzbrukums Sīrijai varētu izraisīt atbildes triecienu Izraēlai.
Tikmēr ANO un Arābu līgas speciālais sūtnis Sīrijā Lakdars Brahimi (Lakhdar Brahimi) paudis uzskatu, ka notikumi saistībā ar pilsoņu karu plosīto valsti ir nopietnākā krīze, ar kādu pēdējā laikā saskārusies starptautiskā sabiedrība. Krīzes Sīrijā demonstrē to, ka gan šīs valsts iedzīvotājiem, gan arī starptautiskajai sabiedrībai ir nepieciešams demonstrēt politisko gribu, lai nopietni pievērstos šiem jautājumiem un rastu to atrisinājumus.