Ēģiptes armija no ieņemamā amata atcēlusi prezidentu Muhamedu Mursi, apturējusi konstitūcijas darbību un paziņojusi, ka valstī tiks sarīkotas ārkārtas vēlēšanas. Militārs apvērsums Ēģiptē sekojis vērienīgām demonstrācijām, kurās protestētāji centās panākt prezidenta atkāpšanos.
Armijas komandieris ģenerālis Abdulfatahs as Sisi, uzstājoties valsts televīzijā kopā ar reliģiskajiem līderiem, paziņoja, ka līdz vēlēšanām prezidenta pienākumus pildīs Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Adli Mansūrs.
M. Mursi un viņa partijas Musulmaņu brālība atbalstītāji notikušo nosaukuši par militāru apvērsumu. Izsniegti arī aresta orderi vairāk nekā 300 Musulmaņu brālības pārstāvjiem, atsaucoties uz vietējo presi, vēsta BBC. M. Mursi pārstāvji norāda, ka atceltais prezidents atrodas mājas arestā, bet viņa atbalsta mītiņam Kairā uzbrukuši bruņoti cilvēki. Sadursmes M. Mursi atbalstītāju un pretinieku vidū izcēlušās arī citviet Ēģiptē.
Ēģiptes bruņoto spēku apvērsums sekojis vairākas dienas ilgiem vērienīgiem protestiem pret M. Mursi. Armija iepriekš bija izdevusi ultimātu, kurā aicināja prezidentu atkāpties, norādot, ka pretējā gadījumā rīkosies, lai aizsargātu valsts iedzīvotājus. Uzrunā televīzijā Abdulfatahs as Sisi norādīja, ka armija nav varējusi klusēt un neatbildēt uz valsts iedzīvotāju aicinājumiem.
Bažas par situāciju Ēģiptē izteicis ASV prezidents Baraks Obama, norādot, ka cer uz ātru demokrātiski ievēlētas valdības izveidi valstī. B. Obama arī licis apturēt ASV palīdzību Ēģiptei, kurai saskaņā ar likumdošanu jābūt pārtrauktai gadījumā, ja valsts līderi gāž militāra apvērsuma ceļā. Arī ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns izteicis savas bažas par notiekošo Ēģiptē un aicinājis visas iesaistītās puses ievērot mieru.
M. Mursi par Ēģiptes prezidentu kļuva 2012. gada 30. jūnijā demokrātiskās vēlēšanās pēc tam, kad 2011. gada revolūcijā tika gāzts ilglaicīgais autoritārais valsts vadītājs Hosni Mubaraks. Viņa prezidentūru pavadīja demonstrācijas, politiskas problēmas un ekonomikas kritums. Aizvadītā gada novembrī M. Mursi izdeva konstitucionālu dekrētu ar kuru viņam tika piešķirtas plašas pilnvaras, izraisot plašus protestus. Reaģējot uz demonstrācijām, M. Muris vēlāk anulēja izdoto dekrētu. Atceltā prezidenta spertie soļi, lai Ēģiptē lielāku lomu piešķirtu islāmam un koncentrētu varu Musulmaņu brālības rokās, saniknojuši arī valsts liberāļus un sekulārisma aizstāvjus.