Parādu krīzes skartajās valstīs vajadzētu ieviest Eiropas Savienības (ES) komisāra tiešo pārvaldi un nodot tās Eiropas Komisijas (EK) aizbildniecībā, kas pārņemtu savā kontrolē lēmumus par budžeta veidošanu, ierosinājusi Nīderlandes valdība, vēsta Euobserver.
Ja valsts šādā ceļā labprātīgi nevēlētos atteikties no savas autonomijas, tad to vajadzētu piespiest pamest eirozonu.
«Dalībvalstis, kuras nevēlētos nodot sevi šādā aizbildniecībā varēs izvēlēties iespēju atstāt eirozonu,» vēstulē Nīderlandes parlamentam paudis valsts premjerministrs Marks Rute. Vēstuli arī parakstījuši Nīderlandes finanšu, ekonomikas un ārlietu ministri.
Vēstulē, kas nonākusi Euobserver rīcībā, vēstīts, ka jāizveido īpašs Eiropas komisārs, kura uzdevumos ietilptu eirozonas valstu budžetu pārraudzība.
Ja valsts tēriņi atkārtoti pārsniegtu ES stabilitātes paktā noteiktās robežās, komisārs varētu iejaukties attiecīgās valsts valdības darbā, līdzīgā veidā kā to dara tiesas iecelts bankrotējoša uzņēmuma administrators, medijam norādīja avoti Nīderlandes valdībā.
Šādas valstis, kas vēstulē apzīmētas ar terminu «bēdīgi slavenie grēcinieki», zaudētu arī balstiesības ES un to iespējas saņemt finanses no Eiropas struktūrfondiem būtu atkarīgas no komisāra norādījumiem.
Līdz šim starptautisko finanšu palīdzību ir lūgušas trīs eirozonas valstis – Grieķija, Portugāle un Īrija. Pastāv arī bažas, ka krīze var skart arī Itāliju un Spāniju.