Grieķijas glābšana ir apdraudēta, jo tā nav veikusi nepieciešamās reformas, paziņojis Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible. Valsts nesaņems starptautiskās finanšu palīdzības maksājumus līdz nebūs izdarījusi visu, ko paredz noslēgtās vienošanās, atsaucoties uz V. Šoibles teikto, vēsta The Guardian.
«Es saprotu, ka Grieķijas iedzīvotāji iebilst pret taupības pasākumiem. Taču Grieķijai ir jāsaprot, vai tā var izpildīt prasības, kas nepieciešamas, lai būtu eirozonas dalībniece. Mēs nepiedāvājam nekādas atlaides,» uzrunā parlamentam uzsvēra Vācijas finanšu ministrs. Vācijas parlamentam par kārtējā maksājuma kārtas piešķiršanu Grieķijai jālemj 29. septembrī.
Līdzīgu viedokli ceturtdien paudusi arī Nīderlande, kuras finanšu ministrs uzsvēris, ka viņa valsts varētu nepiedalīties finanšu palīdzības maksājumos līdz Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Savienības (ES) eksperti nepaziņos par progresu nepieciešamo reformu īstenošanā.
Nīderlande iepriekš bija nākusi klajā arī ar ierosinājumu ieviest parādu krīzes skartajās valstīs tiešo Eiropas Komisijas pārvaldību.
Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļā tika apturētas Grieķijas valdības un starptautisko aizdevēju inspektoru sarunas. Revidenti pārbaudīja Atēnu progresu nepieciešamo reformu ieviešanā un secināja, ka valsts nesasniegs savus nospraustos mērķus.
Grieķija par 1% pārsniegs šī gada budžeta deficīta mērķi, kā arī tās apjomīgais privatizācijas plāns, kas ir viena no galvenajām prasībām starptautiskās finanšu palīdzības piešķiršanai, ir apdraudēts, aģentūrai Reuters pavēstījis anonīms avots Atēnu aizdevēju rindās.
Iepriekš arī Grieķijas parlamenta komisija publicēja ziņojumu, kurā bija secināts, ka «valsts parāds ir kļuvis nekontrolējams».
Savukārt pati Grieķija noraidīja iespēju, ka valsts varētu pamest eirozonu. «Nav nekādu draudu Grieķijas dalībai eirozonā,» ceturtdien norādīja Grieķijas valdība.
Arī Spānija ir paudusi neapmierinātību ar Vācijas un Nīderlandes izteikumiem, uzsverot, ka tie runā pretī «Eiropas integritātes idejām,» raksta Euobserver.