Pasaules valstu līderiem nevajadzētu pārvērtēt Vācijas spēju atrisināt eirozonas parādu krīzi, citējot Vācijas kancleres teikto, vēsta BBC.
A. Merkele norādīja Vācijas parlamentam, ka Vācijas iespējas glābt eirozonu nav «bezizmēra».
Eiropas izaugsmei nevajadzētu notikt uz parādu apjoma pieauguma rēķina, norādīja Vācijas kanclere.
Viņas izteikumi runā Vācijas parlamentam izskanējuši pirms gaidāmās 20 lielāko pasaules ekonomiku jeb G20 valstu vadītāju tikšanās Mehiko, kas paredzēta šajā nedēļas nogalē.
A. Merkele gaidāmajā samitā grasās atgādināt, ka «Vācija ir stipra, Vācija ir ekonomikas izaugsmes dzinējs un stabilitātes nodrošinātājs Eiropā, bet Vācijas spēki nav «bezizmēra»».
Vācijas kanclere paredz, ka parādu krīze būs G20 valstu vadītāju tikšanās galvenais sarunu temats. «Mūsu valsts būs uzmanības epicentrā. Tas ir fakts – visas pasaules uzmanība tiek pievērsta Vācijai, jo mēs esam Eiropas lielākā ekonomika un galvenais eksportētājs,» atgādināja A. Merkele. Tomēr Eiropai būtu jāatrod veids, kā izkļūt no parādu krīzes un nokļūt uz «stabila pamata», izmantojot spēcīgu «politisku apvienību», kas nodrošina lielāku fiskālu koordināciju un uzraudzību, viņa pauda.
A. Merkele noraidīja izteikumus, ka taupības pasākumus eirozonā būtu jāatvieglo, cerībā, ka tas palīdzētu ekonomikas izaugsmei. «Mums jāatturās no kārdinājuma finansēt ekonomikas izaugsmi ar jaunu parādu veidošanas,» viņa norādīja.
Jau vēstīts, ka A. Merkele uzvērusi – Eiropai ir nepieciešama «kontrole un vēlreiz kontrole». «Mums vajag vairāk Eiropas, īpaši jau eirozonā. Tas nozīmē, ka Eiropas Savienības institūcijām, ieskaitot Eiropas Komisiju, būtu jāpiešķir lielākas kontroles iespējas. Pretējā gadījumā monetārās savienības darbība nebūtu iespējama,» jūnija sākumā uzsvēra Vācija kanclere.
Iepriekš rakstīts, ka Pasaules Banka (World Bank) brīdinājusi - krīze eirozonā bremzēs arī attīstības valstu ekonomiku. Jau tagad pasaules otra lielākā ekonomika Ķīna uzrādījusi izaugsmes tempa palēnināšanos, un tas tālāk varētu ietekmēt arī Āzijas reģionā eksporta apjomu mazināšanās veidā.
Iepriekš vēstīts, ka saskaņā ar jaunākajiem oficiālajiem datiem eirozonas ekonomika 2012. gada pirmajos trīs mēnešos nav nedz augusi, nedz sarukusi. Dati par atsevišķām valstīm liecina, ka recesijā ir Spānija, Nīderlande, Portugāle, Grieķija, Itālija un Kipra. Saskaņā ar Eurostat datiem Latvijas iekšzemes kopprodukts 2012. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, audzis par 1,0%, bet, salīdzinot ar to pašu ceturksni iepriekšējā gadā, par 5,5%.