Tehnoloģiju gigantam Google var nākties maksāt 500 miljonu ASV dolāru lielu soda naudu, par to, ka kompānijas meklētājā izvietota nelegālu tiešsaistes farmaceitu uzņēmumu reklāma, vēsta CNN.
Kompānija, iespējams, ir pieņēmusi naudu par reklāmas pakalpojumiem zinot to, ka reklamētās interneta vietnes pārdod atkarību izraisošas zāles bez likumīgām receptēm.
Izmeklētāji gan CNN nevēlējās apstiprināt vai noliegt to, ka pret Google tiekot veikta izmeklēšana. Arī pati kompānija atteicās sniegt komentārus.
Tomēr jau maijā, Google paziņoja, ka ir rezervējusi 500 miljonus ASV dolāru, lai atrisinātu tiesvedību par «Google reklāmservisa izmantošanu», atgādina CNN. Ja Google tiks piespriesta soda nauda 500 miljonu ASV dolāru apmērā, tā būs lielākā soda nauda ASV vēsturē.
Kādā nesenā Masačūsetsas slimnīcas un Dienvidkarolīnas universitātes pētījumā secināts, ka laika posmā no 2000. līdz 2007. gadam pieaudzis saindēšanās skaits ar recepšu zāļu lietošanu ASV – no 100 tūkstošiem gadījumu līdz 200 tūkstošiem gadā. Pētījumā secināts, ka īpaši liels pieaugums bijis tajās ASV pavalstīs, kurās ir pieejams ātrāks internets.
«Internetā nelegāli ir iespējams iegādāties visāda veida zāles. Tajā var nopirkt narkotiskās OxyContin un Percocet, stimulantus, kurus izmanto, lai ārstētu uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu, kā arī dažādus nomierinošus līdzekļus, kurus cilvēki var lietot tiem neparedzētiem mērķiem,» norāda pētījuma autori.
ASV varasiestādes jau vairākkārt norādījušas, ka ir gadiem ilgi brīdinājušas Google un citus meklētājus, ka tie ļauj tiešsaistes aptiekām strādāt bez jebkādas uzraudzības. «Tas liecina, ka Google labi pelnīja no nelegālu zāļu pārdošanas tiešsaistē, jo nekad neatbildēja uz brīdinājumiem un aizrādījumiem,» skaidro ASV varasiestādes.