Daži analītiķi un novērotāji paredz, ka pēc B. Obama atkal ievēlēšanas ASV prezidenta amatā, valsts būs sadalījusies divās nometnēs. Atšķirīgs viedoklis par vēlēšanu rezultātiem ir arī vairākām ietekmīgāk personām, piemēram, bijusī amatpersona Džons Jū (John Yoo) pauda cerību, ka B. Obamas jaunais prezidentūras laiks būs «kas vairāk par dīvainām grimasēm, negantiem skatieniem un uzbrukumiem Romnija investīciju portfolio», magnāts un televīzijas seja Donalds Tramps (Donald Trump) aicinājis amerikāņus uzsākt revolūciju, savukārt medijos Washington Post un US News pausts neslēpts atbalsts par B. Obama uzvaru.
Neilgi pēc tam, kad tika paziņots, ka Baraks Obama ir atkārtoti ievēlēts prezidenta amatā, D. Tramps mikroblogošanas vietnē skaidri pauda savu viedokli, ievietojot Twitter ierakstus, kas jau nodēvēti par melodramatiskiem. Uzņēmējs nosodīja ASV «demokrātisko procesu», paziņoja, ka vēlēšanu komisijai ir drauds demokrātijai un tautai būtu jāsāk revolūcija. «Mūsu valsts tagad ir nonākusi nopietnās un vēl nebijušās briesmās... kā nekad agrāk,» pauda D. Tramps.
Pirms vēlēšanām portālā US News tika apkopoti «desmit iemesli, kādēļ Obama jābūt vēlreiz ievēlētam», kurā kā trešais tika minēta ekonomikas atlabšana.
Arī Washington Post pirms vēlēšanām pauda nepārprotamu atbalstu līdzšinējam ASV prezidentam, un pēc viņa uzvaras redakcijas slejā tika aprakstīti viņa kā prezidenta labās puses, kā arī darbi, kas vēl paveicami. «Īsts Obamas darbības novērtējums būs pēc viņa otrā darbības perioda beigām, kad varēs redzēt, vai Obama spēja izpildīt iepriekš paustos solījumus,» raksta Washington Post redakcija.
Savukārt The Economist interneta vietnes blogā rakstīts, ka, lai arī B. Obama tikko uzvarējis vēlēšanās, valsts kļuvusi sadalīta divās nometnēs. Tiesa gan, neatsaucoties uz D. Trampa aicinājumiem uzsākt revolūciju, The Economist raksta, ka amerikāņi ir sadalījušies divās galēji atšķirīgās politiskās ideoloģijās, kas padara situāciju valstī nestabilu.
Fox News savā portālā ievietojis profesora un bijušās Tieslietu departamenta amatpersonas Dž. Buša darbības laikā Džona Jū (John Yoo) viedokli, ka B. Obamas prezidentūras laiks būs «pasīvi agresīvs» un ka, cerams, tajā būs kas vairāk par «dīvainām grimasēm, dīvainiem skatieniem un uzbrukumiem M. Romnija investīciju portfolio».