Dzīvokļa remonta cenas, ņemot vērā straujo pieprasījuma kritumu un iedzīvotāju maksātspējas samazināšanos, ir ievērojami kritušās, taču tas nebūt nenozīmē, ka uzlabojusies kvalitāte, raksta laikraksts Bizness&Baltija.
Gada laikā remontdarbu izmaksas samazinājušās par aptuveni 70%, taču pieprasījums tik un tā ir minimāls. Remontdarbu uzņēmuma Glager valdes locekle Jevgēņija Gengersa skaidro, ka kosmētiskā remonta, atskaitot vannas istabu un tualeti, izmaksas patlaban ir vidēji 25 lati par kvadrātmetru, kas nozīmē, ka remontdarbi 100 kvadrātmetru (m2) dzīvoklī izmaksātu aptuveni 2 500 latus. Cenā ietilpst, lamināta grīdu izlikšana, tapešu izlīmēšana, līstīšu izlikšana un griestu nokrāsošana. Flīžu izlikšana skaitoties atsevišķs darbs, kurš izmaksā 6 līdz 7 latus par m2. Vannas istabas un tualetes remonta izmaksas ir aptuveni 300 lati, tādējādi remontdarbu 100 m2 dzīvoklī ar vannas istabu un tualeti izmaksātu kopumā no 3 100 līdz 3 200 latiem. Turklāt cenas pie privātajiem meistariem ir vēl zemākas.
Nopietnāks remonts, protams, izmaksātu vairāk, jo tur būtu nepieciešami dažādi citi darbi, piemēram, sienu un grīdu izlīdzināšana.
Runājot par kvalitāti, Patērētāju tiesību aizsardzības centra preses sekretāre Sanita Biksiniece norāda, ka šogad sūdzību skaits par nekvalitatīvu remontu ir samazinājies aptuveni trīs reizes. Taču tas nav saistīts ar to, ka kopumā būtu uzlabojusies remontdarbu kvalitāte, bet gan ar faktu, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, krasi samazinājies remontdarbu pasūtījumu skaits.
Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācijas pārstāvis Sergejs Kondratjevs skaidro, ka sūdzību skaits par nekvalitatīvu remontdarbu veikšanu joprojām ir augsts. Galvenokārt sūdzības tiek iesniegtas par neprofesionāliem darbiniekiem, kas īsti neprot darboties ar materiāliem un darba tehniku.