Pirmo sezonu sākusi Baltijā vienīgais ziemas prieku komplekss Snoras Snow Arena Lietuvā, kurš piedāvā slēgtu slēpošanas trasi. Latvijas slēpošanas trašu un kompleksu apsaimniekotāji projektu vērtē kā interesantu un neparastu, drīzāk kā papildinājumu kopējam Lietuvas kūrortpilsētas Druskininki piedāvājumam, un pieļauj, ka tomēr viņu biznesu tas būtiski neietekmēs.
Viesturs Ošnieks, Milzkalnes atpūtas kompleksa vadītājs, informē, ka Milzkalnē ap 20 – 30% slēpotāju ir no Lietuvas. Viņš nedomājot, ka Druskininkos uzceltais kalns plūsmu samazinās. Labāk taču īstas debesis virs galvas.
Portāla Slalom.lv vadītājs Māris Kalējs uzskata, ka slēgtas, visu gadu darbojošas trases atvēršana Druskininkos ar salīdzinoši garu nobraucienu ir lielākais šī rudens jaunums. Pēc viņa vērtējuma 460m gara trase ar 65m kritumu – ir salīdzināms, piemēram, ar Pilsētas trasi Siguldā. Viņaprāt, varētu domāt, ka lietuvieši mazāk apmeklēs Latvijas trases (tas deva palielu pienesumu Latvijas trašu biznesam), tomēr Lietuvā līdz šim bijušas tikai piecas normāla līmeņa slēpošanas trases, bet Snoras Snow Arena ar vienu pacēlāju jau tagad brīvdienās esot pilna. Turklāt viņš akcentē, ka Ziemeļlietuvai Latvijas trases esot tuvākas.
SIA Kaķītis (Siguldas Kaķīškalns) valdes loceklis Rolands Rapa teic, ka jaunais piedāvājums kaut ko varētu mainīt klientu izvēlē. Tas gan nevarot aizstāt slēpošanu āra trasēs, dabā, jo iekštelpās esot «metro» sajūta. «Pašlaik ar interesi gaidām, kāda būs āra trase līdzās arēnai. Tā ir pietiekoši gara un varētu būt laba alternatīva esošajam piedāvājumam,» viņš saka.
Db.lv jau ziņoja, ka šā gada augusta beigās Druskininkos atklāta Baltijā pirmā slēgtā slēpošanas un snovborda halle. Tajā visu gadu temperatūra ir -2°C. Sniega segu neatkarīgi no gada laika nodrošinās 15 sniega ģeneratori. Projekts ir interesants ar to, ka tas ir realizēts uz koncesijas līguma pamata (uz 25 gadiem) starp Druskininku pašvaldību un privāto investoru. Tam ir piesaistīti ES struktūrfondu līdzekļi.