Neraugoties uz to, ka pagājušajā nedēļā ASV Federālo rezervju sistēma (FRS) attiecībā uz ekonomikas stimulēšanas jautājumiem pieņēmusi lēmumu, kas bija labvēlīgāks par investoru gaidīto, Volstrītas indeksi Standard & Poor’s 500 un Dow Jones Industrial Average piedzīvojuši kritumu jau četras dienas pēc kārtas
Jau ziņots, ka FRS turpinās ekonomiku stimulēt ar 85 miljardus dolāru vērtām ikmēneša injekcijām finanšu sektorā.
Vakar Dow Jones vērtība samazinājās par 0,43%, savukārt S&P 500 – par 0,26%. Tiesa gan kopējais kritums četrās dienās nav liels un S&P 500 tas sasniedz 1,6%, savukārt Dow Jones vērtība ir samazinājusies par 2,2%.
Analītiķi uzskata, ka akciju cenu samazinājumu lielā mērā varētu būt ierosinājusi FRS negaidītā rīcība attiecībā uz finanšu ieguldījumiem ekonomikas stiprināšanā, kas cita starpā vedina pārdomāt cik nozīmīga bijusi izdaudzinātā ASV ekonomikas atveseļošanās.
Tāpat tiek izvirzīta hipotēze, ka tirgus jau sāk reaģēt uz gaidāmo FRS politikas maiņu un kaut arī šoreiz ikmēneša ieguldījumi vērtspapīru tirgū samazināti netika, tas varētu notikt kādā no nākamajām šīs institūcijas sēdēm.
Akciju tirgum nepatīk arī gaidāmā stīvēšanās par ASV budžetu, kura lielais deficīts jau ilgstoši tiek uzskatīts par finanšu tirgu sāpju bērnu, turklāt drīzumā likumdevēji plāno izskatīt jautājumu par ASV parāda griestu palielināšanu, kas sola karstas diskusijas.
Šī jautājuma izskatīšanas gaitā 2011. gada augustā kredītreitingu aģentūra Standard & Poor’s pirmo reizi vēsturē samazināja ASV kredītreitingu par vienu pakāpi.
Notikumi ASV atbalsojas arī citos finanšu tirgos un pēdējā laikā tas sevišķi izteikts ir atsevišķās Āzijas valstīs. Vissmagāk tas skāris Indonēziju, kur šorīt indeksa Jakarta Composite vērtība ir sarukusi par 1,5%, bet pēdējo četru dienu laikā indeksa vērtība ir kritusies apmēram par sešiem procentiem.