Pēdējā laikā gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā izskanējuši dažādi diametrāli pretēji viedokļi par «Latvijas veiksmes stāstu» ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Izrādās, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jeb 53% uzskata, ka krīzes pārvarēšanas ceļš bijis nepareizs, turklāt tas bijis valstij ļoti postošs, liecina Sabiedriskās domas pētījumu centra aptaujas rezultāti.
Savukārt katrs piektais jeb 19% aptaujāto uzskata, ka Latvija ekonomisko krīzi pārvarējusi ļoti sekmīgi un tās izvēlētais krīzes pārvarēšanas ceļš ir bijis ļoti labs. Savukārt trešajai daļai Latvijas iedzīvotāju jeb 28% nav viedokļa šajā jautājumā.
Nobela prēmijas ekonomikā laureāts Pols Krugmans (Paul Krugman) Latvijas gadījumam ir veltījis vairākus rakstus, kuros norādīts uz Latvijas augsto bezdarba līmeni, kā arī pausts, ka Latvija tiek slavēta tikai tādēļ, ka «taupībā ierobežotajām valstīm ir nepieciešams varonis» un Latvija ir teju «ieguvusi svētās statusu to valstu vidū, kurām nākas veikt taupības pasākumus». Savukārt Pulicera prēmijas laureāts Marks Fiore (Mark Fiore) radījis multfilmu, kurā izsmiets «Latvijas veiksmes stāsts», un kurā norādīts uz «ciešanām», ko bija jāpiedzīvo Latvijas tautai.
Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds savukārt norāda uz nepieciešamību izmantot šo bezmaksas publicitāti Latvijas popularizēšanai. Publicitāte par Latviju tādā lielvalstī kā ASV ir vērtējama pozitīvi un ir nepieciešams meklēt veidus kā to izmantot savā labā.
Tikmēr Latvijai atzinību par taupības pasākumu ievērošanu un ekonomikas izaugsmi Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vārdā pauda tā vadītāja Kristīne Lagarda, norādot, ka Latvija ir pārspējusi uz to liktās cerības un ka šeit dzīvo ļoti daudz drosmīgu cilvēku. Savukārt SVF misijas Latvijā vadītājs Marks Grifitss norādījis, ka Latvija paveikusi «neiespējamo misiju».
Latvijā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka biežāk kā vidēji viedokli, ka Latvija ekonomisko krīzi ir pārvarējusi ļoti sekmīgi un tās izvēlētais krīzes pārvarēšanas ceļš ir bijis ļoti labs, ir pauduši gados vecākie respondenti (23% aptaujāto vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem) cilvēki ar augstāko izglītību (23%), iedzīvotāji, kuri ģimenē sarunājas latviešu valodā (23%) un iedzīvotāji ar vidēji augstiem (22%) un augstiem ienākumiem (26%), kā arī Rīgā (22%) un Kurzemē (26%) dzīvojošie.
Savukārt viedoklim, ka Latvijas izvēlētais krīzes pārvarēšanas ceļš ir bijis nepareizs un Latvijai ļoti postošs, salīdzinoši nedaudz biežāk piekrīt iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 54 gadiem (59%), iedzīvotāji, kuri ģimenē sarunājas krievu valodā (61%), iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem (64%), kā arī Vidzemē (57%), Latgalē (58%) un lauku apvidos dzīvojošie (56%), liecina SKDS veiktās aptaujas dati.