Neatkarīgi no vasaras vidus referenduma iznākuma Apvienotajā Karalistē ir politiskā griba sekmēt ekonomiskās saites ar Latviju, intervijā laikrakstam Dienas Bizness saka Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kameras (LLTK) valdes priekšsēdētājs Mārcis Liors Skadmanis. LLTK šodien biznesa augstskolā Turība atklāj pārstāvniecību Latvijā.
Fragments no intervijas:
«Divu gadu laikā esam skrupulozi pētījuši reģionālās attīstības iespējas. Secinājums ir jau pieminētais – ka Latvijai ir liela līdzība ar Rietumangliju, kur ir sekmīgi attīstījusies Bristole, Bāta un citas reģionālās pilsētas. Ziemeļsomersetā ir 26 pašvaldības; mazākajā ir ap 200 cilvēkiem, lielākajā – 22 tūkstoši, un katrai attīstības plānā ir sava vieta.
Longeštonas pagastā darbojas arī mūsu biznesa parks, ko veido septiņas ēkas un 16 biroji. Tas ir ļoti labs piemērs, kā lauksaimniecības apvidū var attīstīt augsto tehnoloģiju uzņēmējdarbību un piesaistīt ārvalstu uzņēmumus bāzēties konkrētā nišā. Mūsu nišā tie ir IT, sabiedrisko attiecību, pakalpojumu uzņēmumi un arī nelieli ražotāji. Reģions to atbalsta ar labvēlīgu vidi, ar savu un ES finansējumu.
Mēs esam analizējuši, kas ir Rietumanglijas veiksmīgās attīstības pamatā un ko viņi tālab ir mainījuši, iesaistot pašvaldības, pagastus un ārvalstu uzņēmumus. Esam konstatējuši, ka Latvijas pašvaldībām ir vēlme attīstīties un mainīties, fiziski ir pieejamas arī ēkas, kas stāv tukšas un ir piepildāmas ar saturu. Mūsu interese un darbs pašlaik ir, lai Dienvidrietum- anglijas pašvaldību padome sniegtu konkrētas metodes un iespējas ar savu zinātņu centru ekspertīzi, kā šos tukšos reģionālos centrus Latvijā piepildīt. Tā mēs savā veidā īstenotu arī britu politisko interesi palīdzēt attīstīties saviem partneriem, kas ģeopolitikas dēļ ir cietuši ekonomiski un kas ir zaudējuši arī emigrācijas dēļ. Ir metodes, kā šo cilvēku plūsmu attīstīt Latvijai labvēlīgi.»
Visu interviju Britus interesē piepildīt reģionus lasiet 28. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.