Latvijā ir liels strādājošo nabadzības riskam pakļauto cilvēku skaits, kas saņem ienākumus līdz 200 latiem, preses konferencē par Labklājības ministrijas šā gada prioritātēm norādīja Labklājības ministre Ilze Viņķele.
Tomēr ir divu veidu cilvēki, kas saņem mazus ienākumus – tādi, kas tiešām saņem tik zemu atalgojumu – tie ir, piemēram, valsts un pašvaldību sektorā strādājošie mazkvalificētie darbinieki, kas veido aptuveni 4,5% no darbinieku skaita. Taču ir arī tādi, kuru oficiālie ienākumi ir minimālā alga, taču viņi saņem vēl papildus samaksu.
Ministre gan uzsvēra, ka nav normāla situācija, ka daudzas ģimenes ar bērniem ir nabadzības riskam pakļauto cilvēku riska grupā. Tādēļ šobrīd tiek strādāts pie progresīva neapliekamā minimuma modeļa izveides, taču tas pārsvarā attieksies uz cilvēkiem, kas ir oficiāli norādījuši visus savus ienākumus. Tāpat notiek sarunas par minimālās algas celšanu un tiek vērtēta pašreizējā situācija.
LM atzīmē, ka šajā gadā tiek plānots palielināt sociāli apdrošināto cilvēku skaitu, kā arī stingrāk vērtēt cilvēka vēlmi strādāt, piemēram, izsniegt kontroles lapu, kurā darba meklētājam jāieraksta vakance un algas lielums, lai nepastāvētu iespēja manipulēt ar informāciju un nestrādāt. Šāda informācijas fiksēšana ļaus izvērtēt, kāds ir bijis darba piedāvājums.