Kārlis Jakadels, projekta Koks kastē, idejas autors, savas dzīves laikā jau iestādījis ne vienu vien ozolu. Jo tieši tāda ir viņa radītā projekta ideja - ozols kā dāvana draugam, ģimenes loceklim vai priekšniekam, turklāt ar iespēju to reģistrēt interaktīvā virtuālā kartē, vēsta laikraksts Diena.
«Pēc izglītības esmu radioinženieris, bet pēc nodarbošanās datorgrafiķis un dizainers ar 15 gadu darba pieredzi lielākajos Latvijas poligrāfijas uzņēmumos. Pirms aptuveni četriem gadiem vēlējāmies saviem klientiem uz Līgosvētkiem uzdāvināt mazus ozolus, bet, veicot izpēti, secināju, ka šādu piedāvājumu tikpat kā nav, jo ozola zīļu laiks ir septembris un līdz jūnijam tās dabīgi nesaglabājas. Šobrīd jau vairākus gadus esmu testējis zīļu dīgtspēju, ievācis informāciju par zīļu uzglabāšanu gada garumā, lai, savācot zīles rudenī, nodrošinātu produkta pieejamību visu cauru ziemu un nākamo vasaru, līdz pat rudenim,» laikrakstam stāstījis K. Jakadels.
«Abi ar dēlu pāris zīļu maisus salasām paši, bet lielākoties tās pērku no cilvēkiem. Laukos zīles patiesībā ir ļoti reti sastopamas, jo tās garšo dažādiem dzīvniekiem. Jāņem vērā, ka zīles iespējams savākt tikai rudenī, pēc tam tās vairs nebūs pieejamas līdz nākamajam rudenim. Ikdienā zīles tiek uzglabātas speciālos apstākļos, lai tās neizkalstu, nesapelētu, nesāktu dīgt pirms laika un saglabātu savu dīgtspēju līdz brīdim, kad tiks iestādītas. No zīles, to pareizi iestādot un kopjot, ir iespējams iegūt ozolu, kas augs vēl vismaz 500 gadu,» skaidrojis Koks kastē autors.