Beidzot ir oficiāli pasludināts, kas faktiski bija skaidrs jau ilgstoši – Ziemeļkorejā nav nekāds komunisms, bet gan monarhija, atsaucoties uz Dienvidkorejas laikrakstu Chosun Ilbo, raksta South China Morning Post.
Korejas pussalas ziemeļvalsts ir pārskatījusi savas vienīgās politiskās partijas – Korejas Strādnieku partijas – Desmit pamatprincipus, rakstīts laikraksta interneta vietnē. Tā mērķis ir leģitimizēt jau trešajā paaudzē valdošās Kimu ģimenes varu, paceļot to mītiski simboliskā augstumā. Jaunajā redakcijā teikts, ka partija «uz mūžiem uzturēs Baekdu asinslīniju». Baekdu ir valsts augstākais kalns ar vairākām virsotnēm līdz 2000 metru augstumā, no kura apkaimes nākusi valdošā Kimu dzimta.
Tiek lēsts, ka no ārpasaules sevišķi noslēgtajā valstī šī formālā izmaiņa notikusi jau jūnijā. Tā ir pirmā izmaiņa valdošās vienas partijas pamatlikumā kopš 1974. gada.
Pēc totalitārās valsts pirmā diktatora, tautā par Mūžīgo Prezidentu godātā Kima Irsena, nāves 1994. gadā, vara pārgāja viņa dēlam Kimam Čeniram. Pēc viņa nāves 2011. gada decembrī valsts pārvalde ir viņa dēla Kima Čenuna rokās. Kims Čenirs ziemeļkorejiešiem aizvien paliek Partijas Mūžīgais Ģenerālsekretārs.
Pirms pēdējās varas maiņas par Kimu Čenunu pasaule bija maz ko zinājusi, un aizvien nav īsti skaidrs, piemēram, cik vecs viņš ir. Ne mazāka ažiotāža bija arī ap kādu jaunu sievieti, kas pirms kāda laika sāka parādīties blakus jaunajam līderim oficiālos pasākumos, līdz izrādījās, ka tā ir viņa sieva.
Bez Desmit principu maiņas oficiālā Phenjana arī izdevusi brīdinājumu pret buržuāziju, ko eksperti vērtē kā pretspiedienu ārvalstu ietekmei no Ķīnas un Dienvidkorejas puses. Tāpat no partijas pamatdokumenta izņemtas atsauces uz sociālismu un komunismu. Tā vietā stājusies «juche revolūcija». Tā ir Kima Irsena radīta ideoloģija, kas nosaka, ka ziemeļkorejieši ir savas valsts likteņa pavēlnieki.
Tāpat ticis nosodīts reģionālisms, šķelšanās un radu būšana. Ziemeļkorejas vērotāji komentē, ka šī ir vēl viena zīme Kima Čenuna varas konsolidācijai.
Lai gan Ziemeļkorejai ir konstitūcija un valdošās partijas noteikumi, Desmit principi vistiešāk ietekmē ļaužu ikdienu, komentē Dienvidkorejas laikraksts. Un nu tie iedzīvotājiem prasa arī uzticības zvērestu Kimu ģimenei.