Zelta cenai par labu turpināja spēlēt saceltais tracis ap Grieķijas finanšu problēmām. Valdot šādam fonam, zeltu investori izmanto, lai apdrošinātos pret finansiālajiem riskiem eiro zonā, raksta Reuters.
Papildus zelta cenas kāpumu šodien atbalstīja arī ASV dolāra vērtības kritums pret eiro.
Raksti par tēmu
«Jau vairāk nekā nedēļu mēs novērojām, ka tradicionālā saikne starp ASV dolāru un zelta cenu bija pazudusi, proti, bija novērojama situācija, kad stiprinoties ASV dolāram, ceļas arī zelta cena. Esam pārliecināti, ka pie tā bija vainīgs Grieķijas jautājums. Tomēr pašlaik šīs saikne atkal atjaunojas,» tā Standard Chartered analītiķi.
Jāpiebilst, ka bažās par Grieķiju un joprojām novērojamais eiro vājums šodien zelta cenai tūlītējām piegādēm izteiktai eiro valūtā lika sasniegt jaunu rekordu - 817.6 eiro par unci.
«Līdztekus ilgtermiņa inflācijas bailēm, riski eiro zonā acīmredzami vada investorus pie zelta, jo Grieķija paliek par dominējošo tēmu. Grieķijas parāda krīze paliks kā Damokla zobens un liks investoriem atkal uz zeltu skatīties kā drošo patvērumu (safe haven),» ziņo Commerzbank.