Ventspils vicemērs Jānis Vītoliņš iesniedza oficiālu sūdzību par to, ka Latvijas valdības ministrijas Eiropas reģionālās attīstības fondu (ERAF) izlietošanā ņem vērā savstarpējas pazīšanās. Saistībā ar, pēc Ventspils vicemēra Jāņa Vītoliņa domām, negodīgu ERAF līdzekļu sadali, pašvaldības pārstāvis iesniedzis oficiālu sūdzību komisijā un Latvijas ministru prezidentam Valdim Dombrovskim. Tāpat J. Vītoliņš pagājušajā nedēļā viesojās Briselē, lai tiktos ar komisijas reģionālās politikas direktorātu.

«Latvijas valdības ministri izmainījuši likumus, lai tie tiktu pieskaņoti viņiem pašiem. Tas nav godīgi, un šī situācija ir jāizmeklē,» J. Vītoliņš pauda medijam.

Viņš norādīja, ka Ventspils prasīja aptuveni desmit miljonus eiro ERAF finansējumu dažādiem ceļu infrastruktūras projektiem, ko atbildīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) esot noraidījusi.

Raksti par tēmu

«Tikšanās laikā Briselē es lūdzu komisijai pārbaudīt, vai ERAF līdzekļu piešķiršanā Latvijā nav pārkāpti kādi noteikumi. Amatpersonas, ar kurām runāju, bija pretimnākošas un teica, ka aplūkos šo lietu,» stāstīja Ventspils vicemērs.

«Iemesls, kādēļ pašvaldībai tika atteikts finansējums, ir tas ka VARAM pēdējā brīdi mainīja finansējuma piešķiršanas noteikumus,» skaidroja J. Vītoliņš.

Ventspils pašvaldība esot pārliecināta, ka izmantotie kritēriji un finansējuma piešķiršanas process ir diskriminējoši un bāzēti uz politisku protekciju, nevis atsevišķu projektu izvērtēšanu, pārliecināts J. Vītoliņš.