"Riga Kayaking" komanda cer, ka ar laiku šī platforma atpūtas ūdens transporta cienītājiem būs tikpat zināma kā "Bolt" un "Uber", lai pārvietotos pilsētā.
"Riga Kayaking" piedāvā platformu "rigakayaking.com", kas apvieno laivu īpašniekus un piedāvā maršrutus, pa kuriem bez gida rīdzinieki un tūristi var iepazīt Rīgu, izmantojot laivas. "Esam radījuši platformu, kur katrs, kurš vien vēlas, Rīgā var ātri tikt pie laivas, izvēlēties maršrutu, kas sakārtoti pēc grūtības pakāpes un garuma, un uzreiz doties izbraucienā. Mūsu misija ir noņemt visus ierobežojumus, lai nokļūtu līdz laivai - neziņu par cenu, maršrutu, drošības jautājumiem, lai kļūtu par ūdens atpūtas transporta "Bolt" vai "Uber"," stāsta "Riga Kayaking" līdzdibinātājs Matijs Babris, kurš šo ideju attīsta kopā ar Andru Martu Babri un Emīlu Krauci.
Šobrīd "Riga Kayaking" jau darbojas un iespējams rezervēt laivu kādā no astoņiem maršrutiem. Pagaidām ātrākais laiks, kad laivu iespējams pieteikt, ir viena stunda iepriekš, bet, ja rezervāciju veic vēlu vakarā - tikai no rīta.
Pašlaik laivas tiek izsniegtas vienā punktā un visi maršruti arī sākas un beidzas Balasta dambī. Nākamās vasaras plānos ir kombinēt vairākus maršrutus, bet ar laiku iecerēs šo pakalpojumu piedāvāt citās pilsētās ārzemēs, kur cilvēki, kam patīk braukt ar laivām, zinātu, ka ir viena mobilā lietotne, kur atrast šādas brīvā laika pavadīšanas iespējas - līdzīgi kā cilvēki jau ir pieraduši, ka teju jebkur var izsaukt auto, izmantojot kopbraukšanas platformas.
Organizējot grupu laivu braucienus, biedrības "Movement Spontaneous" komandai jau ir sadarbība ar laivu nomas un tirdzniecības uzņēmumu "laivinieks.lv", kas bija atsaucīgs sadarboties arī šajā projektā. M. Babris atzīst, ka pagaidām, kamēr pakalpojums ir ne pārāk plaši izmantots, nav racionāli pieņemt darbā atsevišķus darbiniekus, kuri izsniegtu laivas, tāpēc komanda paši daudz iesaistās ikdienas darbībās. Tāpēc ar laiku plānots procesu maksimāli automatizēt. "Augšana ir grūta, bet mums ir skaidrs plāns - gribam attīstīties plašāk," saka M. Babris.
Komanda darbojas biedrībā "Movement Spontaneous", kas organizē jauniešiem pieejamus pasākumus dabā, no kā daudzi bija laivu braucieni. Līdz ar ārkārtas situācijas iestāšanos pasākumu organizēšana vairs nebija iespējama, jo grupu pasākumi bija aizliegti. Viņi aizdomājās, ka maršruti ir izstrādāti un laivu īre arī ir pieejama - kāpēc gan cilvēki nevarētu doties izbraucienos ar laivām individuāli? Sākumā bija doma par to, kā dot iespēju cilvēkiem individuāli doties dabā, bet jau bija pieejami dažādi pārgājienu maršruti. Viņi saprata, ka uz ūdens lieliski var īstenot sociālo distancēšanos un laivošanas maršruti būtu interesanta alternatīva. Komanda pamanīja informāciju par sporta tehnoloģiju hakatonu "SportHack 2020 Latvija" un nolēma piedalīties. "Ideja un komanda mums jau bija. Pieteicāmies mentoru dēļ. Konsultācijas ar ekspertiem bija biežas - 48 stundu laikā sešas reizes prezentējām savu ideju dažādiem mentoriem," teic E. Kraucis.
Viņi sāka ar idejas skici un ik pa astoņām stundām virtuāli tikās ar kādu no mentoriem un vienojās par tālākajiem uzdevumiem. "Bieži uz hakatonu nāk ar gatavu ideju, bet mēs bijām atvērti un ņēmām vērā mentoru komentārus," saka M. Babris.
Komanda uzvarēja "SportHack 2020 Latvija" hakatonā uzvarētāju, iegūstot "Google Cloud Services" pakalpojumus 3000 eiro vērtībā. Virtuālajā sporta inovāciju hakatonā "SportHack 2020 Latvija" piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki no 50 pasaules valstīm.