Jaunievēlētā ASV prezidenta valdība veidojas priekšvēlēšanu tradīcijas garā – lai nav garlaicīgi; solījumi gan sāk jau piemirsties, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
Ar zināmām niansēm, bet abi ASV prezidenta amata kandidāti priekšvēlēšanu cīņā elektorātam solīja pievilkt skrūves Volstrītai, un konkrēti Donalds Tramps solīja saraut saikni starp «lielo naudu» un Vašingtonu. Pateikt vienmēr ir vieglāk, nekā izdarīt, tomēr pagaidām šķiet, ka jaunievēlētais prezidents ne vien nepūlas šai sakarā nemaz, bet pat rīkojas diametrāli pretēji solītajam.
D. Trampa valdības un administrācijas sastāvs vēl veidojas, tomēr atsevišķas pozīcijas ir jau skaidras, lai gan jautājums ir – kas tieši ar tām ir skaidrs jeb ko tas nozīmē? Tā par spīti stingrajai retorikai par naudas varu federālajā politikā līdz ar investīciju bankas Goldman Sachs galvenā izpilddirektora Gerija Kona nominēšanu Baltā nama Nacionālās Ekonomikas padomes vadītājam, kas ir augstākā valsts amatpersona blakus prezidentam valsts ekonomikas politikas veidošanā.
Šo izvēli D. Tramps ir pamatojis ar G. Kona sevišķi veiksmīgā uzņēmēja talanta likšanu lietā Amerikas ļaužu labā, citē Financial Times. Biznesa TV kanāls CNBC par šādas izvēles loģiku gan nav tik pārliecināts, komentējot, ka G. Kons ir «tirgus čalis», ne ekonomists, un valsts līmeņa tautsaimniecības lēmumi nav tas pats, kas investīciju lēmumi. Jāatzīst, ka Goldman Sachs ir milzīga institūcija, kurā neizbēgami būs strādājusi kāda augsta pašreizējā publiskā amatpersona no ASV vai citām valstīm, tomēr jaunievēlētā prezidenta izvēles nu jau uzkrītoši liek uztvert Goldman Sachs par jaunās administrācijas sava veida kadru kalvi.
Visu rakstu Valdība kā akcionāru klubs lasiet 14. decembra laikrakstā Dienas Bizness.