HRE ir «sliktā banka», kurā atrodas visi aktīvi, kas nenes ienākumus, šaubīgi kredīti utt. jeb tā dēvētie «toksiskie aktīvi» (toxic assets), un bankas galvenais uzdevums ir tos pārvaldīt ar pēc iespējas mazākiem zaudējumiem.

Lielāko daļu nacionalizētās HRE bankas pērn radušos zaudējumu veido aptuveni 8,9 miljardu eiro Grieķijas investīciju norakstīšana, norādījuši bankas pārstāvji. Paredzams, ka turpmāki «miljardu zaudējumi» varētu rasties Spānijā un Itālijā – Spānijā HRE banka ieguldījusi teju 10 miljardus eiro, bet Itālijā – gandrīz 30 miljardus eiro.

Bankas pārstāvji norādījuši, ka bankas nākotne atkarīga no eirozonas krīzes iznākuma. Patlaban vēl nav zināms, kā atrisināsies recesija eirozonā, tādēļ nav skaidrs līdzekļu apjoms, ko bankai vajadzēs saņemt no valsts.

HRE zaudējumus segs valsts finanšu institūciju stabilitātes nodrošināšanas fonds Soffin, kuru uztur nodokļu iemaksas.