Budžets ar 4 milj. Ls deficītu, nomas maksu parādi, tiesvedības, kurām gals nav redzams,- tā ir tikai daļa no bijušajām un esošajām Jūrmalas pašvaldības problēmām. Par aktuālo Jūrmalas domē pēc 100 dienām amatā intervijā Db stāsta Jūrmalas mērs Ģirts Trencis.
Manuprāt, galvenais ir tas, ka vairums domes deputātu spēja strādāt vienoti, kopīgi gan izskatot, gan pieņemot ļoti būtiskus lēmumus. Kopīgā darbā arī spējām sabalansēt 2008.gada pašvaldības budžetu. Gadu pabeidzām ar piecu miljonu latu lielu pārpalikumu, kaut arī vēl 2008.gada septembrī budžetā bija četru miljonu latu liels deficīts. Šī piecu miljonu rezerve mums ļaus 2009.gadā izdzīvot.
Neparakstīju 35 līgumus, ko iepriekšējais mērs Munkevics bija sagatavojis. Vairums no šiem līgumiem bija par 9999 latiem un vairāk, bez pārredzamas iepirkumu procedūras. Kopējā visu līgumu summa ar PVN pārsniedza 930 tūkstošus latu. Šo summu 2009.gada budžetā varēsim izmantot sociālo pabalstu izmaksām.
Arī jūrmalnieki ir uztraukti par gaidāmajiem algu un štatu samazinājumiem. Kāds gaidāms 2009.gada budžets?
Mums jau novembra beigās bija sagatavots 2009.gada budžets, taču līdz ar izmaiņām valstī, tas ir jāmaina. No paredzētajiem 45 miljoniem latu, Jūrmalas budžets samazināts uz 35 miljoniem latu. Ar to mēs varam nodrošināt minimumu - algas, sociālos pabalstus, piemaksas skolotājiem, kā arī turpināt iesāktos projektus. Tas ir - uzbūvēt jaunu bērnudārzu Katrīna Priedainē, pabeigt Turaidas un Aizkraukles ielu rekonstrukciju, Slokas un Pumpuru skolu remontus. Neko jaunu nevarēsim iesākt. Algu fonds domei samazināsies no četriem miljoniem latu uz trim miljoniem, prēmiju fondu samazināsim par 600 tūkstošiem latu. Domāju, ka būs algu samazinājums arī pašvaldības kapitālsabiedrībās, jo to pieprasa tikko pieņemtais likums par 15% samazināt atlīdzību valsts un pašvaldības iestādēs un uzņēmumos. Ja mēs burtiski pildītu jaunā likuma normas, tad no darba būtu jāatlaiž vismaz 1000 pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbinieku. Šo ideju Jūrmalas domē neatbalsta neviens, šobrīd mēģinām atrast risinājumu, lai nepieļautu darbinieku masveida atlaišanas.
Visu interviju lasiet 20. janvāra laikrakstā Dienas bizness.