Pēs Satiksmes ministrijas amatpersonu izteikumiem Tele2 radušās aizdomas par apšaubāmām shēmām digitālās dividendes frekvenču apraides piešķiršanā uzņēmējiem.
Par to, ka deputātu vēlme saglabāt analogo televīzijas apraidi arī pēc 2011.gada neļaus Latvijā izmantot tā saukto «ciparu dividendi» un ieviest platjoslas ātrgaitas internetu, kam no ES struktūrfondiem atvēlēti 19 miljoni eiro, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē trešdien pauda Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis. Savukārt vēlāk, ieviešot platjoslas ātrgaitas internetu par Latvijas budžeta līdzekļiem, varot nākties maksāt 4-6 reizes vairāk, brīdināja SM pārstāvis. Likumprojekta pārejas noteikumos deputāti plānoja ierakstīt, ka līdz 2011.gada 1.decembrim nacionālie, reģionālie un vietējie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi var turpināt televīzijas programmu zemes apraidi analogajā formātā.
«Mēs ceram, ka iemesli šāda Satiksmes ministrijas apgalvojuma izteikšanai nav kāda tirgus dalībnieka interešu lobēšana, radot priekšrocības ES līdzekļu piesaistīšanas procesā, kā arī radot necaurskatāmu veidu tā sauktās digitālās dividendes frekvenču pieķiršanai komersantiem,» norāda Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, komentējot Satiksmes ministrijas publiski pausto viedokli, ka analogās televīzijas apraides saglabāšana neļaus valstī ieviest platjoslas internetu, piesaistot ERAF fonda līdzekļus.
Tele2, iestājoties par atklātu un godīgu konkurenci, aicina Satiksmes ministriju rūpīgāk izsvērt paziņojumus par nozares jautājumiem, lai sabiedrība iegūtu patiesu priekšatatu par notiekošo nozarē, tā V. Vancovičs.