Varam to skaidrot ar tuvošanos bezpapīra birojam, digitālās paaudzes paradumiem vai laikmetam atbilstoši dinamisku darba stilu. Tāpat kā savulaik daudzās skolās ierasto tāfeli un krītu aizstāja digitālās tāfeles, tagad tās spraucas birojos ar cenas ziņā pat vidējiem uzņēmumiem pieejamiem modeļiem. Sapulču rīku šogad uz jauno aktīvās darba sezonas cēlienu sarūpējis Samsung 55 collu digitālās tāfeles Flip veidolā.
Mērķējot uz plašu korporatīvo auditoriju, jāizdabā daudz vajadzībām un kaprīzēm. Korejieši centušies atrast optimālu variantu starp izmēru un mobilitāti, jo ne visos uzņēmumos ir īpaša sapulču telpa, kur uzstādīt nekustīgu tāfeli kā klasē. Tādēļ Flip ir «uzsēdināta» uz statīva ar biroja krēsla izmēra riteņiem un ir salīdzinoši viegli pārvietojama, ja vien segums ir līdzens un telpas neatdala slieksnis. Celšana pāri šķēršļiem gan liks piepūst vaigus, jo vairāk nekā piecus centimetrus biezais ekrāns un prāvais statīvs kopā sver 29 kilogramus. Ne velti no veikala interaktīvā tāfele tiek vesta divās liela televizora izmēra kastēs.
Lai arī no priekšpuses tā neizskatās, konstrukcija ir diezgan smagnēja. Īpaši tā daļa, pie kuras stiprinās ekrāns un kas nodrošina tāfeles rotēšanu no horizontāla uz vertikālu stāvokli. Šajā biezajā blokā apslēpti ekrānam pievienojamie vadi. Arī statīva kājas dzelži ir pamatīgi, un pamatne aizņem vairāk nekā viena kvadrātmetra platību. Tas ir saprotams, jo jānotur prāvs panelis, vienīgi uz visām četrām debespusēm «izšautie» pamatnes stieņi mazliet traucē. Neuzmanīgs prezentētājs aiz tiem var aizķerties.
Neitrāli gaiši pelēcīgā krāsa labi iekļaujas klasiskā biroja interjerā un «nelec acīs», tādēļ uzmanību var pilnībā vērst uz ekrāna saturu. Ekrāna rāmī iestrādāts zīmuļa turētājs un NFC uztvērējs savienojumam ar viedtelefonu. Savukārt aizmugurē ir iestrādāti divi skaļruņi.
Galvenais vadības rīks ir komplektā iekļautais pasīvais irbulis, kas atgādina necilu koka zīmuli. Viens tā gals ir smailāks, otrs – strupāks. Tas ir ar nodomu, jo katrs gals velk atšķirīga platuma līnijas. Diemžēl variācijas iespējas ir niecīgas – līnijas biezumu var nomainīt iestatījumos, bet tas nav atkarīgs no pieskāriena stipruma, jo irbulis būtībā ir pavisam primitīvs. To pat nevar salīdzināt ar Note sērijas viedtelefonu S Pen irbuli, tādēļ šis pasīvais zīmulis mākslas darbiem un pat skicēm nederēs. Teorētiski var mēģināt zīmēt pat ar pirkstgalu, taču šāds triks biežāk izdodas ar bērna spicu pirkstiņu, kamēr pieaugušajam var arī nekas nesanākt. Toties ar plaukstas malu var nodzēst visu zīmējumu gluži kā krītu no tāfeles, vienīgi āda nenosmērējas.
Visu apskatu Šurp – tāfeli uz biroju lasiet piektdienas, 24.augusta laikrakstā Dienas Bizness!
#1/4
Samsung Flip nevar nosaukt par pārsteidzošu inovāciju, taču līdz ar to biroju iegūst interesantu, gludi strādājošu un cenas ziņā pieejamu sapulču rīku.
#2/4
Konkurents: ActivPanel Touch 65''. Interaktīvs 65 collu 4K izšķirtspējas ekrāns, kurā var spoguļot mobilās ierīces saturu. InGlass tehnoloģija atpazīst pildspalvas pieskārienu, nodrošinot vienmērīgu rakstīšanu. Var viegli pieslēgt vairākas mobilās ierīces pēc kārtas.
#3/4
Konkurents: Hitachi FX-79E2. Interaktīvās tāfeles komplektā ietilpst 79 collu tāfele un tuvas projekcijas LCD projektors. Tā vienlaikus atpazīst 6 pieskārienus, atpazīst rokrakstu un ir pielāgojama dažādām operētājsistēmām. Darbu atvieglo lietotājam viegli pielāgojama «peldoša» rīkjosla uz tāfeles malām.
#4/4
Konkurents: Prestigio MultiBoard 55 L Series. Interaktīvā tāfele ar 55 collu 4K izšķirtspējas ekrānu atpazīst līdz 20 pieskārieniem vienlaikus. Tajā integrēts procesors un Windows 10 Pro operētājsistēma. Tāfele nodrošina ne vien prezentāciju demonstrēšanu, bet arī videokonferences.