Spānija apstiprinājusi 15 miljardus eiro vērtu taupības pasākumu programmu ar mērķi mazināt valsts budžeta deficītu un bažas par Grieķijai līdzīgu parāda problēmu rašanos, ziņo BBC.

Taupības programmas paredz līdz 2011. gadam samazināt Spānijas budžeta deficītu no pašreizējiem 11% līdz 6%. Šī rezultāta sasniegšanai valdība paredzējusi «apcirpt» valsts sektorā strādājošo atalgojumu par 5%, ierobežot dažādu pabalstu apjomus, kā arī samazināt finansējumu pašvaldībām par 1,2 miljardiem eiro.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) vairākkārt uzsvērusi, ka ir svarīgi tādām patlaban trauslām valstīm kā Spānija, Portugāle un Grieķija ieviest bargākus taupības pasākumus.

Jau ziņots, ka šomēnes ES apstiprināja 750 miljardus eiro vērtu atbalsta programmu eirozonas ekonomikas stabilizācijai.