Tikai 6 dienas pēc premjera amata nosaukšanas, Ivara Godmaņa veidotā četru partiju koalīcijas valdība gūst atbalstu Saeimā.
54 deputātiem balsojot par, bet 43 pret Saeima ārkārtas sēdē izteica uzticību Ivara Godmaņa veidotajam Ministru kabinetam. Valdību veido četras partijas - Tautas partija, Zaļo un zemnieku savienība, Partija LPP/LC un apvienība Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.
Jauni ministri
Valdības veidošanas laikā ministru amatu kandidāti mainījās strauji, piemēram, ekonomikas ministra amatā partiju sarunu laikā tika nosaukti pat trīs kandidāti. Beigās Saeimas apstiprinātajā valdībā ir četri jauni ministri - ekonomikas ministra amatā strādās Kaspars Gerhards, kas iepriekš ieņēma valsts sekretāra amatu ministrijā, par izglītības un zinātnes ministri apstiprināta Tatjana Koķe (iepriekš parlamentārā sekretāre), iekšlietu ministra portfelis tika Marekam Segliņam, bet par veselības ministru deputāti apstiprināja Kuldīgas slimnīcas direktoru Ivaru Eglīti. Jaunajā valdībā nestrādās līdzšinējais finanšu ministrs Oskars Spurdziņš, kura pienākumi tagad būs Ata Slaktera rokās un bijusī izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža. Notikušas arī citas izmaiņas - bijušais veselības ministrs Vinets Veldre jaunajā valdībā apstiprināts kā aizsardzības ministrs, bet pārējie ministri savus amatus saglabājuši. Lemjot par uzticības izteikšanu četru līdzšinējās koalīcijas partiju veidotajai valdībai, diskusijas ilga gandrīz trīs stundas. Jaunais laiks (JL), kas tika minēts kā iespējamais koalīcijas partneris, valdības veidotājiem pārmeta nevēlēšanos «mainīt politiku», kas bijusi Aigara Kalvīša vadītās valdības krišanas iemesls.
Vecie vēži
«Tie paši vēži, turklāt tajā pašā kulītē» - šāds jaunās valdības vērtējums visbiežāk skanēja opozīcijas deputātu uzstāšanās laikā. Savukārt valdības veidošanā iesaistīto partiju deputāti JL pārmeta divkosību un nevēlēšanos strādāt valdībā. «Tāpēc, ka opozīcijā būt ir viegli, nav jāstrādā ir tikai jākritizē,» debatēs atbildot uz paša retoriski uzdoto jautājumu, kādēļ nav izdevies izveidot Valsts prezidenta prasīto piecu partiju koalīciju, paziņoja tobrīd vēl neapstiprinātās valdības satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un piebilda: «Pie 10 % inflācijas ir grūti uzņemties atbildību.» Savukārt pats premjera amata kandidāts pirms balsojuma ar gandrīz pusstundu garu runu vērsās pie deputātiem, atgādinot Latvijas piedzīvotās krīzes, kuru risināšanā viņš veiksmīgi piedalījies, un norādīja, ka Latvijai nepieciešams jauns mērķis, kurp tiekties.
Meklēs nozares
Apstiprinātās valdības programmā norādīts, ka tās pamatuzdevums būšot strādāt, lai Latvija 10 gadu laikā sasniegtu vidējo Eiropas Savienības dzīves līmeni, savukārt kā neatliekami darāmie darbi minēti 10 uzdevumi. Pirmais un acīmredzot svarīgākais būs noteikt valsts atbalstāmās prioritārās nozares laikposmam no 2007. līdz 2013.gadam. Tāpat valdība sola pārstrukturēt izglītības sistēmu, īstenot jaunu, līdzsvarotu migrācijas un nodarbinātības politiku un vērsties pret karteļu tipa vienošanos, dominances tirgū tendencēm un citiem konkurētspēju mazinošiem faktoriem. Malā palikusi nav arī cīņa ar inflāciju - pretinflācijas pasākumu īstenošana netikšot pārtraukta. «Tur pat vistām jāsmejas,» par valdības deklarāciju paziņoja opozīcijas deputāts Jakovs Pliners, kuram piedāvātā deklarācija atgādinot padomju laika dokumentus, kas «veicināšot» un «sekmēšot».
Pret karteļiem
Vēl pirms apstiprināšanas I. Godmanis LTV raidījumā Kas notiek Latvijā asi kritizēja dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas gadījumus, izdalot tirdzniecību un būvniecību.
Db jau vēstīja, ka pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā smagākā godīgas konkurences pārkāpuma - karteļa jautājums - arī pie mums kļuvis aktuālāks. Tādēļ advokātu biroji aizvien biežāk sniedz konsultācijas par to, kā izvairīties no iesaistīšanas karteļa veidošanā vai rīkoties Konkurences padomes (KP) veiktās pēkšņas pārbaudes laikā. Jebkura, pat neformāla tikšanās starp konkurentiem var piesaistīt uzraudzības institūciju uzmanību. Uz to savā lēmumā par vistu olu tirgu norāda KP, un to apliecina arī vairāki tiesu precedenti Eiropas Savienībā. Aizliegtai vienošanai nav obligāti jāietver rakstiskā dokumentā vai mutiskā liecībā.
Karteļu vienošanās līdz šim konstatētas reklāmas tirgū un starp Latvijas olu ražotājiem. Reklāmnieki iekrita, kad konkrētu reklāmas aģentūru vadītāji žurnālā Kapitāls paziņoja, ka cenas ir jāceļ.
«Šajā gadījumā tas bija pamats lietas ierosināšanai un izmeklēšanas uzsākšanai - tik klaji līdz šim neviens nebija atļāvies paziņot par kolektīvu cenu pacelšanu,» iepriekš (Db, 31.05.06.) skaidroja KP vadītāja Ieva Jaunzeme. Savukārt Latvijas olu ražotājiem KP piemēroja sodu, jo konstatēja, ka starp viņiem no 2002. gada jūlija līdz 2003. gada aprīlim ir pastāvējusi karteļa vienošanās par vistu olu cenu noteikšanu.