Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien plāno skatīt jauno Kriptoaktīvu pakalpojumu likumprojektu un ar to saistītos grozījumus vairākos likumos, lai tos papildinātu ar tiesībām sniegt kriptoaktīvu pakalpojumus.
Komisijas sēde paredzēta plkst.10 Jēkaba ielā 6/8, 207.telpā un šo jautājumu paredzēts skatīt kā trešo darba kārtības punktu.
Pirms tam sēdē plānots lemt par vairākām apropriācijām jeb līdzekļu pārdali starp dažādām vajadzībām.
Kā ziņots, Kriptoaktīvu pakalpojumu likumprojekta mērķis ir noteikt tiesisku ietvaru kriptoaktīvu tirgus darbībai Latvijā attiecībā uz personām, kas iesaistītas kriptoaktīvu emitēšanā, publiskā piedāvāšanā un pielaišanā tirdzniecībai, vai kas sniedz kriptoaktīvu pakalpojumus, veicinot kriptoaktīvu jomas attīstību Latvijā.
Kriptoaktīvu pakalpojumu likums nepieciešams, lai, pārņemot Eiropas Savienības prasības, noteiktu tiesisku ietvaru kriptoaktīvu tirgus darbībai Latvijā. Jaunais likums attieksies uz personām, kas iesaistītas kriptoaktīvu emitēšanā, publiskā piedāvāšanā un pielaišanā tirdzniecībai vai sniedz kriptoaktīvu pakalpojumus, tādējādi veicinot šīs jomas attīstību Latvijā, teikts likuma projekta anotācijā.
No Kriptoaktīvu pakalpojumu likuma spēkā stāšanās brīža Latvijas Banka būs uzskatāma par kompetento uzraudzības iestādi Latvijā.
Finanšu ministrijas sniegtā informācija liecina, ka patlaban Latvijā ir ap 10 kriptoaktīvu pakalpojumu sniedzēju, un tie reģistrējušies Valsts ieņēmumu dienestā. Šiem pakalpojumu sniedzējiem no nākamā gada jūlija būs jāpārreģistrējas Latvijas Bankā, noteic grozījumi.
Likumprojektā ietvertas Latvijas Bankas tiesības noteikt darbības pārskatu un citas sniedzamās informācijas saturu un iesniegšanas kārtību Latvijas Bankai personām, kas Latvijā ir iesaistītas kriptoaktīvu emitēšanā, publiskā piedāvājumā un pielaišanā tirdzniecībai, vai kas sniedz kriptoaktīvu pakalpojumus.
Latvijā kriptoaktīvu pakalpojumu sniedzēja uzraudzības maksa paredzēta 5000 eiro un līdz 1,4% no bruto ieņēmumiem, kas ir iegūti no darbībām ar kriptoaktīviem.
Tāpat paredzēts veikt vajadzīgos grozījumus saistītajos likumprojektos.