Ekonomika

Papildināta - Siliņa aicina uzņēmēju Broku iesaistīties valdības iestāžu pārvaldības efektivizēšanā

LETA,06.02.2025

Jaunākais izdevums

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) aicinājusi uzņēmēju Armandu Broku iesaistīties darbā, lai veicinātu valdības iestāžu efektīvu pārvaldību.

Šādu aicinājumu Siliņa Brokam izteikusi, viesodamās uzņēmēja vadītajā raidierakstā "Virziens".

Premjeres padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Elīna Lidere apliecināja, ka šāds priekšlikums ar uzņēmēju pārrunāts, bet par sadarbības formātu informācija vēl tikšot sniegta.

Broks tviterī paudis viedokli, ka arī Latvijā jābūt tādai efektīvas pārvaldības aģentūrai, kuru ASV pazīst kā Valdības efektivitātes departamentu jeb DOGE. "Vienojāmies ar premjeri Eviku Siliņu par šo iniciatīvu! (..) Tagad sākas īstais pārbaudījums - vai spēsim pildīt vienošanos un īstenot šo Latvijai svarīgo soli," raksta Broks.

Tikmēr Siliņa tviterī vēsta, ka jaunu aģentūru vai iestādi efektivitātes uzlabošanai valsts pārvaldē viņa neplāno veidot. "Valsts kanceleja jau strādā ar uzņēmēju organizācijām, lai efektivizētu valsts pārvaldi," pauž premjere.

Kā ziņots, ASV prezidents Donalds Tramps janvāra vidū paziņoja, ka pasaules bagātākais cilvēks Īlons Masks vadīs Valdības efektivitātes departamentu - jaunu grupu, kurai tiks uzdots samazināt federālās valdības līdzekļu izšķiešanu.

Masks kļuva par svarīgu Trampa sabiedroto viņa vēlēšanu kampaņas laikā, iztērējot vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru, lai palīdzētu Trampam uzvarēt. Masks arī vairākkārt atbalstīja Trampa kandidatūru sociālo mediju platformā "X", kura pieder Maskam.

Tramps sacīja, ka Masks un uzņēmējs Viveks Ramasvami kopīgi vadīs DOGE. Jaunais departaments sniegšot "padomus un ieteikumus, esot ārpus valdības".

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Mācības uzsāks pirmais IT un start-up izglītības programmas StartSchool iesaukums

Db.lv,20.08.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzoties atlases procesam, mācības uzsāks pirmie simts IT un start-up izglītības programmas “StartSchool” dalībnieki.

Interese par iespēju attīstīt tehnoloģiju un biznesa prasmes bija augsta - uz vienu vietu programmā pretendēja aptuveni septiņi dalībnieki, tādejādi apliecinot, ka šādas programmas ir pieprasītas un nepieciešamas. Jau augustā, atlasi izturējušie pretendenti, uzsāks intensīvu 12 mēnešu mācību programmu, iegūstot praksē balstītas zināšanas un kompetences. Liela daļa no dalībniekiem pēc programmas absolvēšanas vēlas dibināt savu jaunuzņēmumu (30%), mainīt karjeru (28%), kā arī sekmēt personīgo izaugsmi (12%).Līdzvērtīgu interesi par mācībām izrādījuši kā vīrieši tā sievietes - 48% no pretendentiem bija vīrieši un 52% - sievietes.

Apmācības ir piemērotas ne tikai jauniešiem, kuri tikko absolvējuši vidusskolu, bet arī cilvēkiem, kuri jau aktīvi veido savu karjeru un ir ekonomiski aktīvajā vecumā. Vidējais dalībnieku vecums ir 31,7 gadi un vairāk nekā 70% dalībnieku ir ar vismaz 3 gadu darba pieredzi kādā jomā. Kopumā pieteikušies dalībnieki no 15 valstīm, no kuriem vairums ir no Latvijas, kā arī dalībnieki no Igaunijas, Ukrainas, Tunisijas un Indijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Fin-tech

TWINO grupas uzņēmums saņem nacionālās maksājumu iestādes licenci Polijā

Db.lv,28.11.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

TWINO grupas finanšu tehnoloģiju uzņēmums Polijā, Fincard Sp. z.o.o. ir saņēmis nacionālās maksājumu iestādes licenci.

Polijas finanšu uzraudzības iestāde (KFN) 22.novembrī pieņēma lēmumu izsniegt uzņēmumam licenci nacionālās maksājumu iestādes darbībai.

Šī licence maksājumu ziņā sniedz gandrīz tādas pašas tiesības kā bankai, radot iespēju esošajam biznesam ievērojami augt un attīstīties maksājumu pakalpojumu un e-komercijas jomās, kā arī sniegt pakalpojumus ārpus Polijas.

Kopš dibināšanas 2022.gadā uzņēmums Polijas tirgū darbojās kā licencēta tā dēvētā mazā maksājumu iestāde ar ierobežotu transakciju apjomu, un kā oficiālais Mastercard partneris. Uzņēmums piedāvā klientiem digitālās kredītkartes ar kredītlimitu, kas tiek izsniegtas bez fiziska nesēja un paredzētas bezskaidras naudas norēķiniem par precēm un pakalpojumiem POS terminālos un tiešsaitē, kā arī skaidras naudas izņemšanai bankomātos.

Komentāri

Pievienot komentāru