Kiščenko ģimene pussagruvušo padomju laika pirti, kas atrodas Lūznavas muižas parkā pārdesmit metru no restaurētās, bijušās poļu izcelsmes muižnieku Kerbedzu vasaras rezidences, iegādājās pavisam nejauši un tagad attīsta viesu namu Svilpaunieki.
Elīna un Mārtiņš Kiščenko ir ceļu būves inženieri – M. Kiščenko strādā par ceļu projektētāju, bet E. Kiščenko ikdienā veic ceļu un tiltu būvuzrauga pienākumus. «Tā kā drīzumā ir sagaidāms, ka Eiropas Savienības fondu budžets Latvijas ceļiem tiks apgriezts, ir jādomā, ko darīt, lai paliktu šeit, Latgalē. Mums ir savs ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas ar ceļu projektēšanu un uzraudzību un sniedz inženierpakalpojumus, taču jau laikus esam sākuši gatavoties krīzei, kas gaidāma šajā nozarē. Tā radās ideja par tūrisma jomu, kurā mēs varētu darboties,» stāsta E. Kiščenko, uzsverot, ka viņu ģimene noteikti būs starp tām, kas paliks dzīvot un strādāt Latgalē, nevis aizbēgs uz Rīgu vai ārzemēm darba un labākas dzīves meklējumos.
Tā abi sērfojuši pa interneta sludinājumu dzīlēm, meklējot kādu piemērotu nekustamo īpašumu, līdz uzgājuši vecu mūra graustu Lūznavas pagastā par 3000 eiro. Nolēmuši, ka par šādu ēku tik dārgi nav vērts maksāt, bet pēc gada par šo pašu publisko pirti jau prasīts vairs tikai 1000 eiro. Kad M. Kiščenko izrādījis interesi, pārdevējs atkal gribējis 3000 eiro, līdz kamēr panākta vienošanās par darījumu 2000 eiro apjomā. «Tā nu es Ziemassvētkos sievai eglītē pakāru šī nama atslēgas. Un viņa, būdama jūrmalniece, ieguva Latgales pierakstu,» atceras M. Kiščenko.
2016. gadā tapa ēkas renovācijas būvprojekts. «Mārtiņš ļoti gribēja melnu koka māju, tāpēc tās apdarē izmantoti dedzināti dēļi,» stāsta E. Kiščenko.
Kad ēkas tehniskais būvprojekts bija gatavs, pavērās iespēja pieteikties Lauku atbalsta dienesta (LAD) virzīto LEADER aktivitāšu projektam iegūt līdzfinansējumu ēkas pārbūvei par viesu namu. Tā kā būvniecības laikā izmaksas auga, no LAD gūtais finansējums 70 tūkstošu eiro apjomā veidoja vien 30% no kopējiem ieguldījumiem, kas bija aptuveni 210 tūkstoši eiro. Pārējais finansējums ņemts no Kiščenko ģimenei piederošā ceļu un tiltu inženieru pakalpojumu uzņēmuma SIA KEM, kā arī piesaistītas privātās investīcijas.
«Uzņēmumiem, kas atrodas Latgalē, kredītu no bankas šādiem projektiem nav iespējams saņemt. «Slieksnis » ir Jēkabpils,» secina E. Kiščenko. Šogad viņu uzņēmums SIA Parka mājas, izturot lielu konkursu, iestājās LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā. Svilpaunieku saimnieki jau ir saņēmuši pirmo grantu, kas ir izmantots viesu nama izkārtnes izgatavošanai, šobrīd top informatīvie materiāli.
Svilpauniekos ir astoņi numuriņi, vienlaicīgi ir iespējams komfortabli izmitināt 24 cilvēkus, bet, ja nepieciešams izguldīt, piemēram, kāzu viesus, namā ir iespējams ietilpināt 48 cilvēkus. Administrators strādā attālināti – pieņem pasūtījumus un, kad tiek apmaksāts rēķins, izsniedz unikālo durvju kodu, ar kuru var iekļūt viesu namā. Svilpavniekos nav telpas banketiem un netiek nodrošināti ēdināšanas pakalpojumi, brokastīs viesi dodas uz blakus esošo Lūznavas muižu.
Kiščenko ģimene Rēzeknes novada pašvaldības rīkotajā izsolē ir iegādājusies blakus viesu namam esošo bijušo Lūznavas muižas mākslinieku rezidenci, kas pēdējos gados kalpoja kā sociālā māja un bija avārijas stāvoklī. Pirmajā stāvā plānots ierīkot restorānu un kafejnīcu, otrajā stāvā – hosteli.
Visu rakstu lasiet 7. augusta laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!