Baznīcas tornim, labiekārtotiem Lielupes un Driksas krastiem ar promenādēm un gājēju tiltu, kā arī atpūtas zonai Pasta salā nākotnē jākļūst par Jelgavas vizītkarti
Pilsētvides un publiskās ārtelpas sakārtošana Jelgavā ir viena no pēdējo gadu prioritātēm, kas uzsvērta arī pilsētas attīstības plānos. Jelgava tiecas kļūt atpazīstama un cenšas radīt jaunu pilsētas vizītkarti tās vietā, kas neatgriezeniski pazaudēta vēl II Pasaules kara laikā. Šobrīd Jelgavā jau ir pabeigti un vēl tiek realizēti vairāki vērienīgi pilsētvides projekti, kam jāveido jauno pilsētas tēlu.
Jelgavas domes Attīstības un pilsētplānošanas nodaļas vadītāja Gunita Osīte uzsver, ka pēdējo gadu aktivitātes pilsētā varējušas notikt, galvenokārt pateicoties Eiropas struktūrfondu atbalstam. Aktivitātes “Nacionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” ietvaros kopumā Jelgavas pašvaldībai projektu īstenošanai pilsētvides konkurētspējas, sasniedzamības, pieejamības un pievilcības faktoru attīstībai maksimāli pieejamās ERAF attiecināmās izmaksas ir vairāk nekā 18 miljoni latu. Aktivitātes ietvaros jau ir atbalstīti pieci projekti, kopējā noslēgto līgumu summa sasniedz 19,9 miljonus latu, no tiem 15,9 miljonus finansē ERAF, pārējo summu veido Jelgavas pašvaldības un valsts finansējums.
Kā viens no pirmajiem redzamākajiem publiskās ārtelpas sakārtošanas projektiem Jelgavā bija Sv. Trīsvienības baznīcas torņa rekonstrukcija, kas tika pabeigta pirms pusotra gada.
Jelgavas mērogā unikāls pilsētvides projekts ir Jelgavas vecpilsētas atjaunošana, pielāgojot to tūrisma attīstībai. Diemžēl Jelgava nevar lepoties ar vecpilsētu šā jēdziena tradicionālajā izpratnē. “Patiesībā Jelgavā tādas vecpilsētas nemaz nav. Tas, ko mēs šobrīd saucam par Vecpilsētu, drīzāk ir pilsētas bijušā centra nomale, kur laimīgā kārtā ir saglabājies trīs ielu kvartāliņš ar vēsturisko koka arhitektūru. Un mūsu mērķis ir veidot šo mazo gabaliņu par vēsturisko telpu, attīstot tajā, piemēram, amatniecības tirdziņus, radošās industrijas – mākslu, mūziku u.tml.,” tā G. Osīte.
Pagājušajā gadā Jelgavā tika atklāts rekonstruētais Lielupas labā krasta dambis ar pastaigu promenādi. Finansiāli ietilpīgākais aktuālais pilsētvides projekts Jelgavā ir ielu infrastruktūras attīstība un Driksas upes krastmalas sakārtošana, tai skaitā izbūvējot jaunu gājēju tiltu pār Driksas upi; šo projektu iecerēts pabeigt nākamā gada nogalē. Nākamais rindā ir Pasta salas labiekārtošanas projekts, kas paredz izveidot salu kā daudzfunkcionālu rekreācijas zonu. Uz Pasta salu nāktnē paredzēts pārcelt arī vairāku tradicionālu pasākumu norisi, piemēram, Ledus skulptūru un Smilšu skulptūru festivālu u.c., salā tiks ierīkota arī neliela estrāde un pludmale ar sporta laukumiem.