Veikalu plauktos nonāk ar roku zīmēta krāsojamā papīra lelle, kas nes dziedātājas Aijas Andrejevas vārdu. Komplektā ar lelli pieejami autentiski Aijas tērpi ar pašas dziedātājas sagatavotiem stāstiem par tērpu izcelsmi un notikumiem, kur tie tikuši izmantoti.
Lelle Aija tapusi mazajiem klausītājiem un ir pirmā lelle no Claudia papīra leļļu Slavenību kolekcijas.
«Īpaši aizkustinoša šķiet ideja par šo leļļu rašanos, jo tās atjaunotas no seniem vecmāmiņas zīmējumiem. Papīra leļļu projekts manī iedveš nostaļģiju par manis pašas bērnību, jo arī man kādreiz ļoti patika spēlēties ar katalogiem un žurnāliem, griežot un krāsojot papīra lellītes. Komplektā ar lellēm bērniem būs pieejami tērpi, kas man saistās ar īpašiem notikumiem un projektiem manā skatuves karjerā, kā arī manis pašas sagatavoti apraksti. Tērpi ir lieliska dāvana man pašai manā 30 gadu jubilejā. Ar nepacietību gaidu, kad varēšu lelles uzdāvināt savām divām krustmeitām,» komentē dziedātāja A. Andrejeva.
Komplektā ietilpst divas lellītes un tērpu kolekcija, kuru bērns pēc savas gaumes un fantāzijas var izkrāsot un pēc tam izgriezt, radot sev rotaļlietu.
Sadabībā ar Latvijas Nacionālo Kultūras centru, vēsturniekiem un etnogrāfiem top arī jauna lelle no Claudia Tautiskās papīra leļļu sērijas. Pirmā lelle Laimdota no Bārtas novada tika izdota pagājušajā gadā. Tautiskajā leļļu sērijā tiks ietvertas lelles no visiem Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem, tādejādi izglītojot bērnus par Latvijas novadu tautastērpiem un to valkāšanas tradīcijām. Leļļu kolekciju Lelles Latvijas novadu tautastērpos iecerēts izveidot līdz 2018. gadam.
Pirmās Claudia leļļu kolekcijas Draugi un Jaukā ģimene radītas, atjaunojot 1992. gadā tapušus leļļu un apģērbu zīmējumus, ko savai meitai bērnībā zīmējusi Klaudijas vecmāmiņa. Tolaik viņa strādāja Rīgas modeļu namā, kur piedalījās modīgu apģērbu radīšanā visai plašajai Padomju savienībai. Meitai lelles bija ļoti mīļas, tomēr ar laiku, parādoties citām interesēm, tās tika noglabātas atvilknē, līdz dienai, kad mazmeita tās atrada, atsāka spēlēties un radās ideja zīmējumus atjaunot, lai radītu prieku arī citiem bērniem.
Tādu papīra leļļu, kādas šodien pazīstam mēs, vēsture sākās 18. gs. Francijas galmā, kad modē nāca papīra leļļu teātra uzvedumi, kas lieliski izklaidēja garlaicības māktos augstmaņus. 19. gs. beigās - 20. gs. sākumā papīra lelles kļuva populāras arī Amerikā un pakāpeniski uzsāka savu slavas gājienu vairāku gadsimtu garumā, priecējot miljoniem bērnus visā pasaulē.