Gan vēlētāju, gan Valsts prezidenta tiesības ierosināt Saeimas atlaišanu būs ierobežotas, paredz Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinātie Satversmes grozījumi, kas nodoti izskatīšanai komisijās.
Piemēram, vēlētājiem nebūs tiesību ierosināt Saeimas atlaišanu parlamenta pilnvaru pirmajā un pēdējā gadā, kā arī Valsts prezidenta pilnvaru termiņa pēdējos sešos mēnešos.
Savukārt Valsts prezidents parlamenta atlaišanu varēs ierosināt gadījumos, kad Saeima grozījusi Satversmes 1.,2., 3., 4., 6. vai 76. pantu un šie grozījumi nav apstiprināti tautas nobalsošanā. Prezidents Saeimas atlaišanu varēs rosināt arī tad, ja Saeima nespēj izteikt uzticību Ministru prezidentam un viņa aicinātajiem ministriem vairāk nekā trīs reizes pēc kārtas vai līdz saimnieciskā gada 1. martam nav pieņēmusi gadskārtējo budžetu. Tiesības ierosināt parlamenta atlaišanu prezidentam varētu būt arī gadījumos, kad ilgāk par vienu mēnesi Saeimas sesijas laikā kvoruma trūkuma dēļ nav notikušas Saeimas kārtējās sēdes vai arī parlamenta atlaišana nepieciešama, lai Saeima saņemtu tiešu tautas atbalstu kādā īpaši svarīgā jautājumā.
Balsojuma izdruka liecina, ka šobrīd Saeimas pašatlaišanās ideju atbalsta Tautas partijas, Saskaņas Centra un Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa deputāti, bet šādu tiesību piešķiršanu deputātiem neatbalsta Jaunā laika, Zaļo un zemnieku savienības un Tēvzemei un Brīvībai/LNNK deputāti.
Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā frakcijas deputāti balsojumā par Tautas partijas ierosināto Satversmes grozījumu nodošanu komisijām nepiedalījās.
Minētie Satversmes grozījumi noteic, ka Saeimas pilnvaru termiņa saīsināšanu var ierosināt vismaz puse jeb 50 Saeimas deputāti, bet Saeima uzskatāma par atlaistu, ja priekšlikumu par tās pilnvaru termiņa saīsināšanu atbalsta vismaz divas trešdaļas deputātu.
To, ka Saeimai varētu piešķirt tiesības pašatlaisties gan atbalsta arī divi Zaļo un zemnieku savienības deputāti - pašreizējais Saeimas priekšsēdētājs Guntars Daudze un Ingmārs Līdaka.