Bezpilota lidaparātu ražotāju "Edge Autonomy" par 925 miljoniem ASV dolāru "Redwire" iegādājās 2025. gada jūnijā. Viens no "Edge Autonomy" uzņēmumiem SIA "Edge Autonomy Riga" darbojas Latvijā.
"Redwire" arī norāda, ka turpmāk "Redwire" darbs tiks organizēts divos uzņēmējdarbības segmentos - kosmoss un aizsardzības tehnoloģijas.
Kosmosa segments koncentrēsies uz nākamās paaudzes kosmosa kuģu, lielās kosmosa infrastruktūras un mikrogravitācijas iespēju nodrošināšanu, lai apkalpotu civilos, valsts drošības un komerciālos kosmosa klientus. Arī biotehnoloģiju meitasuzņēmums "SpaceMD" darbosies kosmosa segmentā.
Raksti par tēmu
Aizsardzības tehnoloģiju segmenta pārziņā būs kaujās pārbaudītas autonomās sistēmas, optiskie sensori un radiofrekvenču izmantošana, kas nodrošina izlūkošanas un novērošanas iespējas ASV un sabiedroto karavīriem dažādās jomās.
Šī jaunā struktūra iezīmē sekmīgu uzņēmuma "Edge Autonomy" integrāciju aizsardzības biznesa segmentā, norāda "Redwire".
"Edge Autonomy Riga" ir dibināts 2009. gadā, iepriekš tā nosaukums bija "UAV Factory".
SIA "Edge Autonomy Riga" 2024. gadā strādāja ar 68,317 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās trīs reizes un bija 9,632 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par 2025. gadu vēl nav pieejami.