Tirdzniecība un pakalpojumi

PTA audzē apgrozījumu

Žanete Hāka,28.04.2015

Jaunākais izdevums

Mājsaimniecības elektroierīču mazumtirgotāja SIA PTA neto apgrozījums sasniedza 8,324 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2013. gadu, ir par 17% vairāk, liecina Lursoft dati.

Līdz ar apgrozījuma kāpumu pērn uzņēmums piedzīvojis arī peļņas pieaugumu. PTA peļņa pērn sasniedza 270,507 tūkstošus eiro pēc nodokļu nomaksas. Pērn kāpumu piedzīvoja arī mazumtirgotāja rentabilitātes rādītājs, kas sasniedza jau 12,42.

1998. gada martā dibinātā PTA veiktie nodokļu maksājumi valsts kopbudžetā pērn sasniedza jau 493,07 tūkstošus eiro.

PTA iesniegtajā vadības ziņojuma norādīts, ka 2015. gadā uzņēmums plāno paaugstināt konkurētspēju, palielināt apgrozījumu un turpināt veiksmīgi attīstīties.

PTA vienīgais kapitāldaļu turētājs patlaban ir Andrejs Punka.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai arī kopš finanšu krīzes zemākā punkta pagājuši apmēram pieci gadi, sekas vēl joprojām jūtamas gan korporatīvā sektora, gan iedzīvotāju makos, līdz ar to neļaujot atgūties tautsaimniecības nozarēm, kuras uz finanšu svārstībām reaģē visjūtīgāk. Šo nozaru vidū ir arī metalurģija, kuras norises globālajā mērogā ietekmējušas arī līdz šim lielāko Latvijas metālapstrādes uzņēmumu Liepājas metalurgs, tagad pazīstamu ar nosaukumu KVV Liepājas metalurgs, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Lai arī ar metalurģijas giganta darbības atsākšanu tika saistīts ne mazums cerību gan Liepājā, gan visā Latvijā, pēdējie notikumi saistībā ar kompānijas tēraudkausēšanas cehu liek rūpīgāk paraudzīties, kādas ir vispārējās tirgus tendences un cik dzīvotspējīga šobrīd vispār ir Eiropas, tostarp arī mūsu valsts, tēraudrūpniecība.

Diena jau rakstīja, ka uzņēmuma KVV Liepājas metalurgs vadība 19. maijā paziņoja par ražošanas sašaurināšanu. Pats uzņēmums KVV Liepājas metalurgs tēraudkausēšanas ceha darbības apturēšanu skaidroja ar pēkšņām tirgus konjunktūras maiņām. Vienā no lielākajiem metalurģijas tirgiem – Turcijā – pēkšņi maija sākumā pāris nedēļās strauji esot audzis pieprasījums pēc metāllūžņiem par netipiski augstu cenu. Savukārt Ķīnā gatavās produkcijas cenas samazinājās, kā rezultātā arī citiem tirgiem bija jāseko izmaiņām Ķīnas tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru