Daudzās nozarēs tetovējumi netraucē darbā, tomēr joprojām ir nozares, kur lietišķais stils ir nozīmīgs
«Ja kādreiz tetovējums varēja nozīmēt to, ka cilvēkam ir bijusi problēma ar likumu vai vismaz slikta draugu kompānija, tad mūsdienās tas vairāk ir veids, kā izrotāt savu ķermeni. Starp maniem draugiem un paziņām vieglāk ir nosaukt tādus, kuriem nav, nevis kuriem ir tetovējums, mani ieskaitot. Mani tetovējumi ir dāvana man pašam 30 gadu jubilejā, tie tika veidoti ļoti apzinātā vecumā. Nekad neesmu sastapies ar nosodījumu, un tetovējums man drīzāk ir palīdzējis nekā traucējis veidot attiecības ar cilvēkiem,» stāsta Mārtiņš Staķis, Innocent Cafe vadītājs.
4finance Biznesa analīzes vadītāja Ata Verdenhofa skatījumā tetovējums nav noteicošais rādītājs, lai veidotu vai neveidotu darba attiecības ar potenciālo darbinieku. «Būtiskākais ir darbinieka zināšanas, prasmes un pieredze,» viņš uzskata. A. Verdenhofam tetovējumi nav traucējuši ne iepriekšējā darbā, ne arī šobrīd, jo lietišķs apģērbs, piemēram, uzvalks, tetovējumus nosedz, un tie ir redzami tikai tad, kad viņš ir neformālā vidē ar atbilstošu apģērbu. «Protams, ir bijusi interesanta pirmā reakcija no kolēģiem, kuri iepriekš nav redzējuši manus tetovējumus. Tas parasti notiek iekšējos uzņēmuma pasākumos, kad kolēģi mēdz jautāt, kāda ir tetovējuma nozīme un kāpēc esmu izvēlējies attiecīgo simbolu, tekstu,» viņš stāsta.
«Neapšaubāmi, viss košais, spilgtas detaļas, rotas, tostarp pīrsings, tetovējumi, košas matu krāsas vai ekstravagants izskats piesaistīs uzmanību. Tikai diemžēl ne sarunas tēmai. Līdz ar to lietišķs stils ir būtisks tajās amata grupās, kas saistītas ar klientu apkalpošanu, jo pirmajam iespaidam ir nozīme, un psiholoģiski ārējais izskats ir tas, kas veido mūsu attieksmi un uzticību,» uzsver Gunita Meiere, SEB bankas Personāla pārvaldes vadītāja. Tetovējums bankā nav tabu, ja tas nav acīs krītošs un darba laikā to iespējams korekti piesegt.
Visu rakstu Profesionāļiem tetovējumi netraucē lasiet 21. novembra laikrakstā Dienas Bizness.