Kērlinga popularitāte Latvijā palielinās, šim sporta veidam nopietni pievērsušies sportisti, kērlinga hallē korporatīvos pasākumus organizē uzņēmumi, ārzemju tūristi rīko vecpuišu ballīte.
Par kērlinga dzimteni tiek uzskatīta Skotija. Populārs šis sporta veids ir Kanādā, Skotijā, Zviedrijā, Šveicē un Dānijā.
Latvijā šobrīd ir viena specializēta kērlinga halle, taču daudzviet, piemēram, Olimpiskajā centrā Ventspils, Tukumā, Jelgavā, Daugavpilī un citās pilsētās iespējas uzspēlēt šahu uz ledus var uz hokeja laukuma ledus. To var spēlēt ikviens, kurš sasniedzis 10 gadu vecumu, šis sporta veids ir pieejams arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 200 sportistu, kuri nopietni nodarbojas ar šo sporta veidu; ir sieviešu, vīriešu, senioru, junioru, jaukto komandu, cilvēku ar īpašām vajadzībām izlase. SIA Kērlinga halle vadītāja Evita Regža informē, ka mūsu valsts kērlinga izlasēm ir labi sasniegumi – gan sieviešu, gan vīriešu izlases ir Eiropas A grupas komandu desmitniekā.
«Tiem, kuri vēlas spēlēt kērlingu, jābūt gataviem, ka tas ir ne tikai fiziski grūti, bet nepieciešama arī emocionāla noturība. Taču kērlings ir pieejams ne tikai cilvēkiem labā sportiskā formā, bet arī grūtniecēm un pat vecmāmiņām,» norāda E. Regža. Viņa stāsta, ka iemācīties spēlēt kērlingu nav grūti, nepieciešama vien stunda instruktora vadībā.
SIA Kērlinga halle tapusi, apvienojoties 38 kērlingistiem, un tā darbojas jau sešus gadus. Ēkas, kurā atrodas kērlinga halle, īpašnieks ir SIA Ondulat, savukārt SIA Kērlinga halle ir telpu operators. Ondulat kērlinga hallē ir investējis aptuveni 300 tūkstošus eiro, investīcijas varētu sākt atpelnīties ne ātrāk kā pēc sešiem gadiem, lēš uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, kaislīgs kērlinga spēlētājs Ansis Regža. 2014. gadā halles apgrozījums bija vairāk nekā 146 tūkstoši eiro, gūta 13 tūkstošus eiro liela peļņa.
Plašāk lasiet rakstā Uzspēlēt šahu uz ledus otrdienas, 12.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!