Glītā āriene Huawei vidējās klases lielekrāna tālrunim Mate 20 Lite piešķir elitāru izskatu un novērš uzmanību no trūkumiem
Iesildot publiku pirms 16.oktobrī paredzētās Mate 20 prezentācijas, Huawei augustā spēra sev neraksturīgu soli un izziņoja sērijas «vieglo» versiju Mate 20 Lite atsevišķi no pārējiem modeļiem. Šo vidējās klases telefonu var uzskatīt par ķīniešu mēģinājumu sarūpēt stilīgu lielekrāna ierīci taupīgajiem lietotājiem, lai gan ļoti lielas starpības starp martā izziņotā P20 Lite 5,84 collām un Mate 20 Lite 6,3 collām nav. Līdz ar to aktualizējas jautājums, vai tikai abas Huawei sērijas nesāk konkurēt viena ar otru un vai pircējiem būs skaidrs, ar ko tās atšķiras.
Dabā bieži redzēts, ka vienu otru rakstura nepilnību var veiksmīgi nomaskēt ar košu ārieni. Šī filozofija ekspluatēta daudzu ne pārāk dārgu ierīču izgatavošanā, un Mate 20 Lite nav izņēmums. Testa modelis ir glītā platīna zelta krāsā un patiesi atstāj elitāru iespaidu. No pirmā skatiena pat nepateikt, ka tas maksā zem 400 eiro.
Procesors ir viena no retajām lietām, uz kuras rēķina Huawei nospiedis lejup cenu. Astoņu kodolu HiSilicon Kirin 710 ar četriem 2,2 GHz un četriem 1,7 GHz kodoliem, un 4GB operatīvo atmiņu šķiet paknaps. Var just, ka tam vajag ilgāku laiku tādu programmu atvēršanai, ar kurām P20 Pro vai Galaxy Note 9 tika galā acumirklī. Neliela aizture vērojama arī grafisko materiālu apstrādē.
IPS tehnoloģijas LCD displejam ir grūti mērīties krāšņumā ar izdaudzinātajiem OLED, tomēr tas šķiet tīri kvalitatīvs. Krāsas nav uzkrītoši košas un «nekož acīs», taču maksimālajā spilgtumā ekrānu var padarīt pietiekami gaišu, lai tas būtu labi saskatāms spožā saulē.
Šajā tālrunī ir darīts viss, lai kameras būtu labi pamanāmas. Aizmugurējās ir izspiedušās uz āru, bet priekšējās izceļas ar to, ka tās ir veselas divas. Tādēļ arī iegrauzums ekrāna augšdaļā ir krietni platāks nekā P20 Lite. 24 megapikseļu platleņķa un 2 MP palīgkamera dziļuma informācijas savākšanai ļauj veidot mākslinieciskus pašportretus ar izpludinātu fonu. Labs palīgs ir mākslīgā intelekta algoritms, kas pieskaņo uzstādījumus fona apgaismojumam. Tas īpaši noder, ja telpa ir ļoti gaiša vai patumša.
Pateicoties 3750 miliampērstundu ietilpībai, akumulators turas tīri labi un var nokalpot visu dienu. Ar vienu nosacījumu – ja to nesāk izaicināt ar spēlēm un video. Pie lielākas slodzes procesora apetīte ievērojami pieaug. Tā video straumēšana stundā notērē pat vairāk nekā 10% baterijas satura. Spēles ir vēl nesaudzīgākas un pāris stundās var iztukšot teju pusi baterijas.
Visu tehnoloģiju apskatu Spīdīgu lietu cienītājiem lasiet 5. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.
Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!