Apvienotajā Karalistē valda neziņa un satraukums pēc balsojuma parlamentā, ar kuru tika noraidīta premjeres Terēzas Mejas panāktā vienošanās ar Eiropas Savienību par Brexit nosacījumiem.
Britu prese raksta, ka balsojums bijis valdības vadītājam pazemojošākais visā britu vēsturē, jo pret nobalsoja 432 parlamentārieši, bet par bija vien 202. Līdz šim ar tik milzīgu balsu pārsvaru nav ticis noraidīts neviens britu premjera priekšlikums. Jāmin, ka pret balsoja arī 118 Mejas pārstāvētās Konservatīvās partijas biedri. Pret balsojumam gan bija atšķirīgi motīvi, jo vairāki Brexit piekritēji no Konservatīvās partijas uzskata, ka izstāšanās no Eiropas Savienības bez vienošanās ir daudz labāka par Mejas panākto. Savukārt leiboristi lobē atkārtotu referendumu, pret kuru jau iepriekš izteikusies T. Meja.
Saskaņā ar britu preses teikto, piecas lielākās uzņēmēju organizācijas kategoriski iestājas pret izstāšanos bez vienošanās, uzskatot, ka tas valsti un ekonomiku iegrūdīs līdz šim nepieredzētā haosā. Pēc balsojuma leiboristu līderis Džeremijs Korbins ir paziņojis, ka izteiks neuzticību T. Mejai, par ko būs jābalso parlamentam. Taču, pēc ekspertu un politiķu teiktā, visticamāk, T. Meja uzticības balsojumu izturēs, jo viņu atbalstīs ne tikai Konservatīvā partija, bet savu atbalstu solījusi arī Ziemeļīrijas demokrātu savienība un cietā Brexit piekritēju grupa. T. Mejai trīs dienu laikā ir jānāk klajā ar savu priekšlikumu, kā risināt situāciju.
Premjere ir neapskaužamā situācijā, jo alternatīvu nav daudz. Eiropas Savienība jau ir paziņojusi, ka jaunas vienošanās nebūs un sarunas netiks atvērtas. Brexit termiņa pagarināšanu neatbalsta daudzi britu parlamentārieši. T. Meja ir arī paziņojusi, ka viņas sarkanā līnija ir muitas savienības neveidošana ar Eiropas Savienību. Savukārt cieto Brexit sola nepieļaut leiboristi, pret to iestājas arī vairāki Konservatīvās partijas pārstāvji. Leiboristi iestājas par atkārtotu referendumu, kurā tauta lemtu par izstāšanos no Eiropas Savienības. Šā gada 6. janvārī veiktās aptaujas dati liecina – ja tūdaļ notiktu šāds referendums, tad 46% respondentu balsotu par palikšanu ES, 39% būtu pret, bet pārējie ir svārstīgi un nav izšķīrušies.
Par to, ka Brisele varētu atbalstīt atkārtota referenduma rīkošanu, liecina Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska tvīts: ja vienošanās ir neiespējama, bet nevienošanos neviens negrib, kurš beidzot uzņemsies drosmi, lai pateiktu, kāds ir vienīgais pozitīvais risinājums? Zināmu bīstamību gan rada tas, ka, saskaņā ar aptaujas datiem, referenduma iznākumu izšķirs 15% neizlēmušo vēlētāju. Jāteic, ka cietā Brexit piekritēju nostāja ir visai agresīva. Pret atkārtotu referendumu ir arī T. Meja, kura uzsver, ka jāciena britu vairākums, kas nobalsoja par Brexit.