Eiropas Parlaments 21.oktobrī nobalsojis par regulu, kas paredz, ka Eiropas Savienībā tirgotajām patēriņa precēm jābūt marķējumam ar norādi par izcelsmes valsti, ja tās importētas no trešām valstīm (ārpus Eiropas Savienības), liecina Eiropas Parlamenta informācijas biroja sniegtā informācija medijiem.
Parlaments norāda, ka būtu nepieciešama vienota un harmonizēta sankciju sistēma par šo noteikumu pārkāpumu, kā arī aicina atļaut precēm pievienot norādi «made in» (ražots ...) angļu valodā visā Eiropas Savienībā.
Noteikumi netiks piemēroti precēm, kas ražotas Eiropas Savienībā, Turcijā, Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā.
Daudzi Eiropas uzņēmumi brīvprātīgi saviem ražojumiem pievieno norādes «ražots ... » (made in..), taču kopumā ES nav vienoti noteikumi par norāžu prasībām importētām precēm, izņemot atsevišķos gadījumos lauksaimniecības sektorā.
EP deputāte Cristiana Muscardini (Itālija/EPP), atbildīgā par jautājuma virzību EP, akcentējusi, ka precēm jābūt ar skaidru, saprotamu un precīzu informāciju par to, kur tās ražotas. Tādējādi tikšot nodrošināta godīga un atklāta konkurence un patērētāji pirms iegādes būs informēti par to, ko izvēlas un kāda varētu būt, piemēram, ražojuma kvalitāte un potenciālie veselības riski.
Pašreiz piedāvātajā redakcijā noteikumi paredz, ka norādei par ražotājvalsti būs jābūt pievienotai daudzām produktu grupām, piemēram, tekstilizstrādājumiem, apaviem, stikla izstrādājumiem, mēbelēm un farmācijas produktiem. Jaunie noteikumi attieksies tikai uz precēm, kas tiek tirgotas galapatērētajam jeb lietotājam. Regula nosaka arī produktu grupas, uz kurām netiks attiecinātas prasības, vai gadījumus, kuros prasības var nepiemērot - «patēriņa preces var atbrīvot no izcelsmes marķējuma, ja tehnisku vai komerciālu iemeslu dēļ tās marķēt nav iespējams».
Eiropas Komisijas izstrādātajā priekšlikumā norādei «ražots ...» (made in ) kopā ar valsts nosaukumu jābūt valodā, kas ir saprotama patērētājiem tajā valstī, kurā prece tiek tirgota. EP deputāti pievienojuši labojumu par angļu valodas norādes lietojumu kā alternatīvu visā ES.
Deputāti arī uzstājuši, ka Komisijai jāizstrādā priekšlikumu minimums par sankcijām, ko piemērot par šīs regulas noteikumu neievērošanu, kas nodrošinātu noteikumu harmonizētu ieviešanu dalībvalstīs un novērstu gadījumus, kad neharmonizētas ieviešanas radīto atšķirību rezultātā trešo valstu eksportētāji dotu priekšroku kādām konkrētām ievešanas vietām Eiropas Savienībā.
Parlaments arī prasa ne vēlāk kā trīs gadu pēc regulas stāšanās spēkā Komisijai veikt pētījumu par jauno noteikumu ietekmi.